روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
12 مهر 1395  |  اقتصاد  |  کد خبر: 19678
0
0
رد پای قاچاقچیان در گرانی لوازم خانگی
در حالی که سازمان حمایت اعلام می‌کند اجازه افزایش قیمت لوازم خانگی را نداده است، رئیس اتحادیه لوازم خانگی می‌گوید:عده‌ای از قاچاقچیان توسط عوامل خود در بازار به دنبال گرانی هستند.
به نظر می‌رسد منافذی که طی سال‌های گذشته برای قاچاق کالا باز شده به این سادگی‌ها بسته نخواهد شد. به گزارش مهر، براین اساس، اجناس قاچاق از مرزهای کشور وارد شده و سر از مغازه‌هایی در وسط شهر در می‌آورد و از آنجایی که قیمت این اجناس نسبت به سایر کالاهای رسمی، ارزان‌تر است بنابراین خریداران بیشتری هم به سراغ این اجناس می‌روند. فروشندگان هم که در شرایط رکود به فکر فروش اجناس خود هستند، ترجیح می‌دهند تا کالای قاچاق را ارزان تر بفروشند بنابراین با واردکنندگان غیرمجاز همکاری داشته و اجناس آنها را خریداری می‌کنند. اما در روزهای اخیر به دنبال طرح مبارزه با قاچاق کالا، مغازه داران اجناس خود را به انبارها بردند که همین موضوع موجب کاهش عرضه محصولات و در نتیجه گرانی برخی محصولات شده است. هرچند که کسبه بازار امین‌حضور گرانی لوازم خانگی در روزهای اخیر را تایید می‌کنند و از افزایش رسمی قیمت برخی برندهای لوازم خانگی طی روزهای آینده خبر می‌دهند اما مسئولان سازمان حمایت تاکید دارند که اجازه افزایش قیمت لوازم خانگی را نداده‌اند.
شهرام میرآخورلو مدیرکل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت  در خصوص افزایش قیمت لوازم خانگی در بازار، گفت: براساس دستورالعمل و بخشنامه‌های ستاد هدفمندی یارانه‌ها، لوازم خانگی در اولویت قیمت گذاری نیست، اما سقف قیمتی با همکاری سازمان حمایت تعیین می‌شود. وی با اشاره به اینکه بازار لوازم خانگی از دو سال پیش در رکود قرار داشت و تغییر قیمتی نداشته است، افزود: این نمایندگی‌ها از دو ماه پیش درخواست افزایش قیمت را به سازمان حمایت داده بودند الان هم افزایش قیمت اتفاق نیفتاده اما تغییر قیمت مثبت نداشتند بلکه تخفیفاتی که از قبل برای فروش اعمال می‌کردند را برداشته‌اند. همچنین محمد طحان پوررئیس اتحادیه لوازم خانگی در خصوص افزایش قیمت لوازم خانگی در روزهای اخیر، گفت: گزارش‌هایی در مورد افزایش قیمت لوازم خانگی به اتحادیه رسیده و در این باره شخصا با یکی از مدیران کارخانجات صحبت کردم. وی با بیان اینکه آنها اعلام کردند که جنس برای عرضه به بازار به اندازه کافی نداریم، افزود: به آنها اعلام کردم درصورتی که به زودی اجناس برای عرضه به بازار ارسال نکنند، با آنها برخورد می‌شود. رئیس اتحادیه لوازم خانگی ادامه داد: البته هنوز هیچ شرکتی لیست قیمت جدید نداده است اما افزایش قیمت برخی اقلام در مغازه‌ها گزارش شده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه