روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
17 شهریور 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 18204
0
0
نماینده پیشین مجلس:
500 رسانه علیه دولت می‌نویسند
علی صالح آبادی نماینده اسبق مردم مشهد در مجلس عصر دوشنبه در نشستی با عنوان «رسانه، دیده‌بان جامعه» در دفتر حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی در مشهد افزود: وظیفه رسانه تنویر افکار عمومی است یعنی اگر دولتی تصمیم‌های پیدا و پنهان می‌گیرد رسانه‌ها مردم را در جریان واقعی امور قرار دهند.
وی به انتشار واگذاری‌های اخیر املاک شهرداری تهران و دستور رسیدگی قضایی به منتشرکنندگان اشاره و بیان کرد: در این اقدام شهرداری منفعل بود و به جای پرداختن به درست و یا غلط بودن خبر با رسانه برخورد شد وسایت منتشر کننده خبرفیلترشد. بنده معتقدم بستن رسانه باید به عنوان آخرین راه حل انتخاب شود چرا که مجموعه‌ای انسانی نیز در قالب آن فعالیت دارند.
صالح‌آبادی تاکید کرد: رسانه‌ها کوچک هستند اما کارکرد بزرگی دارند و وقتی درست و منطقی بنویسند مردم به آنها اعتماد می‌کنند اما اگر مطبوعات و رسانه‌ها از واقعیت‌های اجتماعی دور شوند نتیجه کار رسانه معکوس می‌شود.
او ادامه داد: پیروزی‌های انتخاباتی ما در سال 92 و اسفند 94 با رویکرد اطلاع‌رسانی و تنویر افکار عمومی شکل گرفت و رقیبان از عملکرد رسانه‌ای ما شکست خوردند. مدیر مسئول روزنامه ستاره صبح گفت: هم اکنون نزدیک به 500 رسانه ضد دولت می‌نویسند و فقط تعدادی پایگاه اینترنتی و روزنامه حامی دولت هستند و به عقیده من تیم رسانه‌ای آقای احمدی نژاد به مراتب قوی‌تر از تیم رسانه‌ای آقای روحانی عمل کرده است.
وی گفت: مردم با رسانه‌ها در دنیای مدرن زندگی می‌کنند وآنها قدرت تحلیل و دانش جامعه را بالا می‌برند همانطور که در این سال‌ها وجدان مردم را با یک حرکت عمومی رو به جلو بیدار کرده‌اند و امروز هر شهروندی تبدیل به یک رسانه شده است. او اظهار کرد: رسانه‌های اصلاح‌طلب در تنویر افکار عمومی کشور فوق العاده خوب عمل کردند در نتیجه وجدان عمومی مردم برجام را مورد تایید قرار داد.
دبیرکل انجمن زندانیان سیاسی قبل از انقلاب گفت: اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، با وجود برخوردهای دوگانه نهادهای نظارتی با مطبوعات، فضای نوشتن و اطلاع‌رسانی را رو به بهبود ارزیابی می‌کنم و می‌بینم نماینده قوه قضائیه در هیات نظارت بر مطبوعات منصفانه رای می‌دهد، رفتار دادستانی تهران بهتر از قبل است و از حجم توقیف‌ها کاسته شده است. وی افزود: معتقدم رفتار دادستانی باید مستقل وبی‌طرف باشد واز سوی دیگردر حوزه اطلاع‌رسانی باید چهارچوب‌های قانونی و حقوقی کشور را بپذیریم.
صالح‌آبادی از فضای مجازی انتقاد کرد و گقت: روزنامه سند است مسئول و محل انتشاردارد اما رسانه‌های فضای مجازی این‌گونه نیستند و تنها در مقاطع خاص اثرگذاری دارند. وی افزود: رسانه به عنوان رکن چهارم مشروطه باید تامین کننده رفاه و عدالت مردم باشند و در این راستا رسالتشان معطوف کردن مردم به توسعه است تا ایشان نیز به قانون گذاران طرفدار توسعه رای دهند نه اینکه قانون‌گذارانی با سیاست‌های عوام فریبانه رای مردم را بگیرند. وی با انتقاد از تیراژ پایین روزنامه‌های غیر دولتی در ایران گفت: تیراژ 100 هزار تایی مطبوعات غیر دولتی مایه تاسف است و این درحالی است که عمر فعالیت مدیران رسانه نیز در کشور ما کوتاه است و همه اینها از دستیابی به کارکرد مناسب رسانه جلوگیری می‌کند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه