روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
06 شهریور 1395  |  ورزش  |  کد خبر: 17464
0
0
داوود رشیدی؛ هنرمندی مردمی و بازیگری خلاق
در پی درگذشت داوود رشیدی، هنرمندان بسیاری به منزل او رفتند و با خانواده‌اش ابراز همدردی کردند. از سوی دیگر شخصیت‌های سیاسی و هنری نیز هر یک با ابراز پیام و یادداشتی درگذشت این بازیگر فقید کشورمان را به خانواده او و اهالی سینما و تئاتر تسلیت گفتند.
رئیس‌جمهور در پیامی به این شرح درگذشت داوود رشیدی را تسلیت گفت: «درگذشت هنرمند پیشکسوت و مردمی، مرحوم داوود رشیدی موجب تاثر و تالم گردید. این کارگردان و بازیگر خلاق سینما، تئاتر و تلویزیون، نقش ارزشمندی در اعتلای فرهنگ و هنر این مرز و بوم داشت و طی یک عمر فعالیت هنری با خلق آثاری ممتاز و پر شکوه، در تاریخ هنر کشور ماندگار شد. امیدوارم هنرمندان جوان کشورمان، آداب هنروری و پشتکار ایشان را سرمشق خود قرار داده و خلاقانه در مسیر اصالت‌های فرهنگی، گام بردارند.
اینجانب درگذشت این هنرمند محبوب را به خانواده محترم رشیدی، اصحاب تئاتر و سینما و همه علاقمندان به هنر تسلیت می‌گویم و از درگاه ایزد منان برای ایشان رحمت الهی و برای عموم بازماندگان، صبر و سلامتی مسئلت دارم.»
طبق اعلام روابط عمومی معاون هنری وزارت ارشاد، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم طی تماس تلفنی با خانواده داوود رشیدی، ضمن ابراز ناراحتی به جهت از دست دادن یکی از بهترین هنرمندان پرتوان، بادانش و
خوش ذوق کشور، برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسالت داشتند.
در پی انتشار خبر درگذشت داوود رشیدی هنرمندانی از نسل‌های مختلف برای هم‌دردی با خانواده این هنرمند، به منزل او رفتند. محمدعلی کشاورز که به دلیل شکستگی پایش در شرایط سختی با حضور در خانه داوود رشیدی گفت: «از زمانی که داوود به ایران آمد، با او آشنا هستم و او هنرمند بسیار باسوادی بود. کتابخانه خانه‌اش که پُر از کتاب است، نشان می‌دهد که او چگونه به مطالعه اهمیت می‌داد و همه‌ هنرمندان هم باید چنین باشند با ادبیات، سینما و تئاتر ملی و جهانی آشنایی داشته باشند.»
کشاورز خطاب به جوانان گفت: «امیدوارم همه‌ شما جوانان سلامت باشید. امیدوارم همه هنرمندان مملکت سالم باشند و برای تئاتر و سینما زحمت بکشند چون پول مساله‌ای نیست و مهم این است که در کار هنری، هنرمند جاودان شود.»
او در پایان صحبتش از داوود رشیدی به عنوان هنرمندی یاد کرد که به تمام معنا باسواد و باشعور بود و همچنین بازیگر و کارگردان بسیار خوبی در تئاتر و سینما بود.
گفتنی است پیکر داوود رشیدی ظهر دیروز 5 شهریور ماه همزمان با اذان ظهر با همراهی هنرمندان از منزلش به بهشت زهرا (س) منتقل شد تا روز یکشنبه 7 شهریور ماه از مقابل تالار وحدت به قطعه هنرمندان بدرقه شود. مراسم ختم او نیز روز سه‌شنبه در مسجد جامع شهرک غرب برگزار خواهد شد. نامش ماندگار و یادش جاودان باد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه