روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
06 شهریور 1395  |  اقتصاد  |  کد خبر: 17450
0
0
تولید پژو ۳۰۱ از سال‌ آینده
ایسنا- عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران خبر داد که مذاکرات برای تولید قطعات خودروهای جدید آغاز شده و خودروی پژو ۳۰۱ به عنوان اولین خودروی خارجی با ۴۰ درصد ساخت داخل اوایل سال آینده به تولید خواهد رسید.
رضا رضایی اظهار کرد: خوشبختانه در قراردادهای خارجی دو خودروساز بزرگ داخلی با خودروسازانی چون پژو و سیتروئن، موضوع انتقال تکنولوژی مد نظر قرار گرفته و طبق آن قرار است فن‌آوری ساخت قطعات این خودروها به قطعه‌سازان داخلی منتقل شود.
افت کم‌سابقه واردات از چین
تسنیم- صادرات چین به ایران در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی با کاهش ۱۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد و به ۸.۷۴ میلیارد دلار رسید.
طبق اعلام گمرک چین، مبادلات تجاری ایران و چین در 7 ماه نخست سال جاری میلادی با کاهش 21 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.
مبادلات تجاری ایران و چین که در ژانویه تا جولای 2015 بالغ بر 21 میلیارد دلار اعلام شده بود در ژانویه تا جولای سال جاری به 16.72 میلیارد دلار کاهش یافته است. مبادلات تجاری ایران و چین در سال 2015 با افت بیش از 34 درصدی مواجه شد و به حدود 34 میلیارد دلار رسید. مبادلات تجاری ایران و چین در سال 2014 با رشد 31درصدی مواجه شده و به رکورد 51 میلیارد دلار رسیده بود.
کاهش نرخ تورم در مرداد ماه
مهر- بر اساس محاسبه بانک مرکزی، نرخ تورم در پایان مرداد ماه امسال با 0.3 درصد کاهش نسبت به ماه قبل 8.9 درصد و تورم نقطه به نقطه با 1.3 درصد افزایش به 9.4 درصد رسید.
بر این اساس شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در مردادماه 1395 به عدد 245.5 رسید که نسبت به ماه قبل 1.1 درصد افزایش یافت. شاخص مذکور در مردادماه 1395 نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل 9.4 درصد افزایش داشته است.
تحقق درآمدهای نفتی
تسنیم- رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در بودجه امسال ما تا الآن به‌طور متوسط پیش‌بینی این بود که دو میلیون و ۲۵۰ هزار بشکه نفت با ۴۰ دلار بفروشیم که توانستیم دو میلیون و ۳۵۰ هزار بشکه با مبلغ کمی بیشتر از ۴۰ دلار فروختیم.
نوبخت با ابراز اینکه دولت‌ها همیشه دو نوع خرج تحت عنوان اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای را پیش روی خود دارند، خاطرنشان کرد: امسال از مجموع کل اعتبار 244هزار میلیارد تومان، 197هزار میلیارد تومان ‌به اعتبارات هزینه‌ای و 37هزار میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی اختصاص پیدا کرده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه