روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
01 شهریور 1395  |  حوادث  |  کد خبر: 17108
0
0
خرید بیش از 70 هزار تن جو از بورس توسط پشتیبانی امور دام خوزستان
مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: ما به نمایندگی از سایر استان‌ها تاکنون 70 هزار و 554 تن جو برای ذخیره شرکت پشتیبانی امور دام کشور از طریق بورس خریداری کردیم.
به گزارش ایسنا «هادی سلامات» اظهار کرد: از این میزان محصول خریداری شده، 6 هزار و 415 تن جو برای ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان بوده و 64 هزار و 139 تن دیگر جهت ذخیره سازی برای سایر استان‌ها و توسط نمایندگی خوزستان خریداری شده است.
وی افزود: ارزش ریالی تمام جو خریداری شده توسط این شرکت بیش از 50 میلیارد تومان است که از طریق بورس پرداخت شده و جو خریداری‌شده در انبارهای شرکت‌های پشتیبانی مربوطه در استان‌های مختلف ذخیره شده است.
سلامات تصریح کرد: شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان امسال با توجه به عرضه جو استان در بورس در قالب فروش تضمینی، 14 هزار و 728 تن جو از کشاورزان خوزستانی تحویل گرفته است.
وی ادامه داد: این شرکت به عنوان مباشر خرید، جو را از کشاورزان تحویل می‌گیرد و با هماهنگی با سازمان بورس کالای ایران، آن را وارد تابلو بورس می‌کند و پس از به فروش رسیدن پول آن را ظرف 48 ساعت به حساب کشاورز واریز خواهد کرد.
سلامات عنوان کرد: متوسط قیمت جو به فروش رسیده در بورس 650 تومان به ازای هر کیلوگرم است اما نرخ اعلام شده توسط دولت 10 هزار و 28 ریال است که دولت مابه‌التفاوت آن را پس از تامین اعتبار به حساب کشاورز واریز می‌کند.وی گفت: از 14 هزار و 728 تن جو تحویل گرفته شده از کشاورزان استان، تاکنون 14 هزار و 700 تن آن در بورس به فروش رسیده که از این میزان 6 هزار و 415 تن آن را شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان خریداری کرده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه