روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
31 مرداد 1395  |  جامعه  |  کد خبر: 17039
0
0
1۳هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان بوشهر شناسایی شد
مدیرکل آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست شورای اشتغال استان بوشهر با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، ضمن تشریح وضعیت اجتماعی استان بوشهر اظهار کرد: در سه سال گذشت نزاع منجر به معاینه 5 درصد در استان بوشهر و مرگ و میر ناشی از سوء مصرف مواد مخدر 61 درصد کاهش یافته است.
روزبه کردونی، گفت: با توجه به شناسایی 13هزار نفر کودک بازمانده از تحصیل زیر 18 سال در استان بوشهر طرح حمایت اجتماعی از این کودکان اجرا می‌شود.
کردونی با بیان اینکه بیشتر کودکان بازمانده از تحصیل در شهرستان بوشهر است افزود: 3 هزار نفر کودک زیر 18 سال در شهرستان بوشهر شناسایی شده که علل بازماندن از این تحصیل این افراد در طرح آماربرداری از آنان مشخص می‌شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، او با بیان اینکه طرح شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل به صورت جدی پیگیری و اجرا می‌شود گفت: در مرحله نخست پس از شناسایی کودک و نوجوان بازمانده از تحصیل زیر 18 سال بسته‌های حمایتی و مشوق‌های تحصیلی برای بازگرداندن آنها به تحصیل به‌تبع آن پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اعمال می‌شود.
ایجاد ۱۰۸ هزار مدرسه محیط زیستی
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در مراسم اختتامیه دومین مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی که در پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، تصریح کرد: در بحث از دست دادن منابع آبی در دوره‌ای به این موضوع بی توجهی شد و متاسفانه رتبه اول دنیا را کسب کردیم.به گزارش مهر، معصومه ابتکار، اظهار کرد: با وزارت آموزش و پرورش دستورالعملی تهیه کرده‌ایم که به زودی ابلاغ خواهد شد و در ۱۰۸ هزار مدرسه آموزش‌های محیط زیستی خواهیم داشت.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اینکه دانش‌آموزان می‌توانند نقش مهمی در فعالیت‌های محیط زیستی داشته باشند، گفت: در زمینه فعالیت‌های محیط زیستی سازمان دانش‌آموزان و پیشاهنگان فعالیت‌های مناسب و خوبی را انجام داده‌اند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه