روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 مرداد 1395  |  ورزش  |  کد خبر: 16717
0
0
با تبریک به مدال‌آوران المپیکی
جهانگیری: مردم افتخارآفرینی‌های سوریان را از یاد نمی‌برند
معاون اول رئیس جمهور ضمن تبریک به کیانوش رستمی، سهراب مرادی و سعید عبدولی برای مدال‌آوری در المپیک ریودوژانیرو اعلام کرد مردم به هیچ وجه افتخارآفرینی‌های حمید سوریان را از یاد نمی‌برند. به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری بعد از مدال‌هایی که ورزشکاران ایرانی در المپیک ریودوژانیرو گرفتند، در صفحه اینستاگرامش به تمجید از این قهرمانان پرداخت و از حمید سوریان، کشتی‌گیر فرنگی‌کار ایران نیز به خاطر مدال نگرفتن در این رقابت‌ها دلجویی کرد.
«در تاریخ پرافتخار و پرفراز و نشیب این سرزمین کهن، پهلوانان همواره مورد تکریم و احترام ملت بزرگ ایران بودند. در فرهنگ این مرز و بوم پهلوانی با معیار و محک اخلاق سنجش می‌شود، نه با برد و باخت
در صحنه رقابت و یا کسب مدال. محبوبیت پهلوانانی همچون پوریای ولی و جهان پهلوان تختی نزد ملت ایران موید این مدعاست. این روزها که جهان شاهد برگزاری رقابت‌های ورزشی المپیک ریو است، چشم ملت ایران به هنرنمایی قهرمانان غیرتمند کشور دوخته شده است. اگرچه تاکنون در رشته‌های مختلف ورزشی به رغم تلاش تحسین برانگیز، عده‌ای از ورزشکاران خوب کشورمان همچون پهلوان عزیز حمید سوریان در این مسابقات رقابت را واگذار کردند اما این اتفاق، چیزی از شایستگی‌ها و توانمندی‌های ذاتی این قهرمانان سرافراز میهن‌مان کم نمی‌کند و بدون تردید ملت قدرشناس ایران هیچ‌گاه افتخار آفرینی‌های آنان به ویژه این کشتی‌گیر فرنگی‌کار با اخلاق را از یاد نخواهند برد. ضمن تبریک به آقایان کیانوش رستمی، سهراب مرادی و سعید عبدولی، انتظار داریم سایر ورزشکاران حاضر در این رقابت‌ها با سخت کوشی و حمیّت خود موفق به کسب مدال و جایگاه قهرمانی شده و دل ملت قدردان ایران را شاد کنند. برای همه ورزشکاران کشورمان که در میدان‌های ورزشی و در ادوار مختلف افتخارآفرینی کردند، به ویژه برای ورزشکاران حاضر در رقابت‌های المپیک ریو، آرزوی موفقیت و سربلندی می‌کنم.»
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه