روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
12 مرداد 1395  |  اقتصاد  |  کد خبر: 15793
0
0
افزایش 4 درصدی قیمت مصالح ساختمانی
شاخص کل قیمت تولید کننده نهاده‌های ساختمانی در شهر تهران در بهار سال ۱۳۹۵ به ۱۸۳.۹ رسیده است و تورم سالانه آن ۱.۱ درصد است.
اطلاعات مرکز آمار ایران نشان می‌دهد شاخص کل قیمت تولیدکننده نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل بهار ۱۳۹۵ برابر با ۱۸۳.۹ بوده که نسبت به فصل قبل ۴.۷ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳.۱ درصد افزایش داشته است. تورم سالانه این گروه ۱.۱ درصد است.
شاخص گروه «سیمان، بتن، شن و ماسه» در فصل بهار ۱۳۹۵ برابر با ۱۷۷.۷ است که نسبت به فصل قبل ۰.۳ درصد کاهش داشته است. شاخص گروه «گچ و گچ‌کاری» در فصل بهار ۱۳۹۵ برابر با ۱۹۴.۱ است که نسبت به فصل قبل ۰.۷ درصد کاهش داشته است.
شاخص گروه «انواع بلوک سفالی و آجر» در فصل بهار ۱۳۹۵ برابر با ۱۶۸.۴ است که نسبت به فصل قبل ۰.۷ درصد افزایش داشته است و شاخص گروه «موزاییک، کاشی و سرامیک» در فصل بهار ۱۳۹۵ برابر با ۱۷۷.۴ است که نسبت به فصل قبل ۰.۳ درصد کاهش داشته است.
همچنین شاخص گروه «سنگ» در فصل بهار ۱۳۹۵ برابر ۲۰۶ است که نسبت به فصل قبل ۰.۱ درصد کاهش داشته است. شاخص گروه «آهن‌آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره» در فصل بهار ۱۳۹۵ برابر با ۱۳۰.۶ است که نسبت به فصل قبل ۱۲.۹ درصد افزایش داشته است.
در همین حال شاخص گروه «چوب» در فصل بهار ۱۳۹۵ برابر با ۱۷۲.۵ است که نسبت به فصل قبل ۲.۲ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه «ایزوگام، قیرگونی و آسفالت» درفصل بهار ۱۳۹۵ برابر با ۱۸۳.۲ است که نسبت به به فصل قبل ۰.۱ درصد کاهش داشته است.به علاوه شاخص گروه «شیرآلات بهداشتی» در فصل بهار سال ۱۳۹۵ برابر با ۲۲۷ که نسبت به فصل قبل ۰.۵ درصد کاهش داشته است. شاخص گروه «تاسیسات مکانیکی و انواع عایق‌های حرارتی» در فصل بهار ۱۳۹۵ برابر با ۲۰۳.۳ است که نسبت به فصل قبل ۱.۱ درصد افزایش داشته است.
شاخص گروه «یراق‌آلات درب و پنجره» در فصل بهار ۱۳۹۵ برابر با ۲۳۱ است که نسبت به فصل قبل ۲.۳ درصد کاهش داشته است. شاخص گروه «نقاشی ساختمان» در فصل بهار ۱۳۹۵ برابر با ۲۲۹.۵ است که نسبت به فصل قبل ۰.۹ درصد کاهش داشته است.
در همین حال شاخص گروه «تاسیسات برقی» فصل بهار ۱۳۹۵ برابر با ۲۱۷.۳ است که نسبت به فصل قبل ۱.۳ درصد افزایش داشته است. اما شاخص گروه «شیشه» در فصل بهار ۱۳۹۵ برابر با ۱۹۲ است که نسبت به فصل قبل ۱.۵ درصد افزایش افزایش داشته است. همچنین شاخص گروه «خدمات» در فصل بهار ۱۳۹۵ برابر با ۲۱۱.۵ است که نسبت به فصل قبل از آن ۷.۴ درصد افزایش داشته است.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه