روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
07 مرداد 1395  |  حوادث  |  کد خبر: 15589
0
0
اعطای وام 200 میلیون ریالی به رانندگان به منظور نوسازی تاکسی‌ها
رئیس سازمان تاکسی‌رانی استان چهارمحال وبختیاری از واگذاری وام 200 میلیون ریالی با سود 15 درصد به رانندگان به منظور نوسازی تاکسی‌ها خبر داد
به گزارش ایسنا «محسن بابایی» در طرح نوسازی ناوگان تاکسی‌رانی شهرکرد، با بیان اینکه 10 درصد از تاکسی‌ها شامل 120 دستگاه تاکسی مشمول طرح اول نوسازی ناوگان تاکسی‌رانی شدند، اظهار کرد: در حال حاضر یک هزار و 150 تاکسی دولتی زرد و بی‌سیم در سطح شهر مشغول ارائه خدمات هستند.
وی اجرای این طرح در شهرکرد را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در قسمت اول اجرای طرح نوسازی ناوگان تاکسی‌ رانی، 120 دستگاه تاکسی پیکان تا پایان مدل 83 تعویض و ماشین پژو 405 به این رانندگان واگذار شد.
بابایی با اشاره به اینکه نرخ فرسودگی ناوگان تاکسی‌رانی طبق نرم استاندارد، هر پنج سال یک‌بار است، خاطرنشان کرد: به علت نیاز به منابع مالی و عظم جدی در این زمینه و همچنین ارائه تسهیلات همچون وام با درصد پائین، این امکان در حال حاضر در استان وجود ندارد.
وی از واگذاری وام 200 میلیون ریالی با سود 15 درصد به رانندگان به منظور نوسازی تاکسی‌ها خبر داد و گفت: در راستای ارتقاء وضعیت مالی این راننده‌ها برای اولین‌بار طرح نصب تبلیغات طبق مصوبه شورای عالی کشور و مطابق با مصوبه از نظر سایز و حجم و انعقاد قرارداد با شرکت‌های خصوصی انجام شده‌‌است.
بابایی از فعالیت بیش از 220 تاکسی بی‌سیم در شهرکرد خبر داد و تصریح کرد:در سه مرکز فعال 1833، 1800 و 133 بیش از 220 تاکسی سبز رنگ در سطح استان فعالیت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه نرخ سنی رانندگان ما رو به جوان شدن است، افزود: طبق قوانین، رانندگان تاکسی‌های دولتی متاهل بوده و تقریبا سن رانندگان در سطح شهر 40-30 سال است که در این میان افراد پیشکسوت نیز وجود دارد.
مدیر سازمان تاکسی‌رانی، رانندگان را قشر پاک و شریف استان دانست و خاطرنشان کرد: طرح تعویض تاکسی‌های مدل 84 و 85 نیز در دست اقدام این سازمان است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه