روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
27 تیر 1395  |  حوادث  |  کد خبر: 14835
0
0
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد:
افزایش 60درصدی صادرات بخش تعاون در سال 94
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: در سال94 صادرات بخش تعاون استان نسبت به سال گذشته، 60 درصد افزایش داشته است.
به گزارش روابط عمومی اداره کار و رفاه گلستاهن، مهندس «امرالله عباسی» افزود: صادرات بخش تعاون در سال 93، 10 میلیون دلار بوده است و در سال 94 این رقم به 16 میلیون دلار رسید که این آمار نشان از افزایش 60 درصدی صادرات این بخش دارد.
وی در ادامه به نقش بسیارمهم تعاونی‌های مرزنشین در صادرات استان اشاره کرد و گفت: مقدار صادرات تعاونی‌های مرزنشین در سال 94 مبلغ 13 میلیون دلاراست که بیشترین مبلغ صادرات تعاون را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: آمار اعلام شده از گمرکات استان استخراج شده است و با توجه به اینکه مبلغ 3 میلیون دلار از صادرات تعاونیها از سایر مبادی گمرکی و استان‌های دیگر انجام می‌شود، می‌توان مبلغ کل آن را 16میلیون دلار در نظر گرفت.
عباسی خاطرنشان کرد: انشاءالله در سال 95 که از سوی رهبر معطم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده است با رفع موانع صادرات و تحقق برجام، در بخش صادرات تعاون، رشد چشمگیری خواهیم داشت.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در پایان تاکید کرد: پتانسیل بخش تعاون در زمینه صادرات بیش از این مبلغ می‌باشد که می‌توان با تسهیل در قوانین صادراتی، سهم بخش تعاون را در خصوص افزایش داد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه