روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
19 تیر 1395  |  جامعه  |  کد خبر: 14319
0
0
ورود «روز تهران» به تقویم ملی
ایسنا- رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، در دویست‌وهفتاد و سومین جلسه رسمی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بر این اساس پیشنهاد می‌شود که 14 مهرماه به عنوان روز تهران معرفی و در تقویم عمومی کشور ثبت شود، گفت: شهرداری نیز موظف خواهد بود، اقدامات فرهنگی برای شناخت بیشتر و اعتلای نام تهران به عنوان ام‌القرای جهان اسلام اقدام کند.حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالمقیم ناصحی، با بیان این‌که روز 14 مهرماه سال جاری نزدیک است و تسریع در تصویب این طرح لازم است، گفت: شهرداری تهران باید پس از تصویب این روز، نسبت به انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی به منظور گرامیداشت نام تهران، اقدام کند.در پایان بررسی طرح پیشنهادی به شورای فرهنگ عمومی کشور برای تعیین روز تهران در تقویم عمومی کشور، یک فوریت آن با کسب حداکثر آرا به تصویب رسید.
غرب و شرق پایتخت ظرفیت احداث آرامستان ندارد
مهر- رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: در خصوص اظهارنظر اخیر استانداری مبنی بر جانمایی ۱۷۰ هکتار زمین در شرق تهران برای احداث آرامستان گفت: بعید می دانم در غرب و شرق تهران امکان احداث آرامستان وجود داشته باشد. غرب تهران که به کرج متصل شده و دیگر ظرفیت خالی برای احداث آرامستان ندارد و شرق تهران نیز بیشتر فضاهای نظامی است. بنابراین تنها مکان باقی مانده جنوب پایتخت است که مذاکرات توسعه بهشت زهرای کنونی انجام شده و در حال مراحل مقدماتی است.
رحمت الله حافظی، ادامه داد: اگر استانداری امکان تامین چنین زمین هایی را داشته باشد بسیار خوب است و از آن استقبال می کنیم.
حافظی خاطرنشان کرد: مدیریتی شهری می تواند پس از اعلام مکان مناسب و بررسی شاخص های زیست محیطی و ... در این خصوص اظهارنظر کنیم.
استاندار تهران از جانمایی زمین ۱۷۰ هکتاری در شرق تهران برای ایجاد آرامستان خبر داده بود و بر لزوم احداث آرامستان دیگری در غرب پایتخت برای کاهش بار ترافیکی به جنوب تهران تاکید کرده بود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه