روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
14 تیر 1395  |  گردشگری  |  کد خبر: 14154
0
0
نتانیاهو به دنبال افزایش حضور خود درآفریقا است
روزنامه کنیایی ‹دیلی نیشن› در گزارشی با اشاره به تصمیم « بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای سفر به چهار کشور آفریقایی، نوشت: نتانیاهو به دنبال افزایش حضور خود درآفریقا است.به گزارش روزنامه سراسری ‹ دیلی نیشن› چاپ نایروبی، نتانیاهو بسته ای به ارزش 13 میلیون دلار برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری و نیز گسترش همکاری با کشورهای آفریقایی به خصوص در زمینه نظامی و امنیتی و بهداشت و درمان پیشنهاد کرده است که این نشان می‌دهد نخست وزیر رژیم صهیوینستی به دنبال متحدان تجاری جدید در قاره سیاه است.پرفروش ترین روزنامه کنیا یادآور شد: این نخستین سفر یک نخست وزیر اسرائیل به آفریقا از زمان سفر «اسحاق رابین» پنجمین نخست وزیر این رژیم به
«‌کازابلانکا (دار البیضاء)» بزرگترین شهر مغرب در سال 1994 است.
این روزنامه افزود که نخست وزیر رژیم صهیونیستی با حضور در کشورهای آفریقایی به دنبال تغییر جایگاه خود در میان مردم این قاره است.
نتانیاهو یکشنبه گذشته در کابینه این رژیم از این سفر خود سخن گفت و افزود: این سفر تلاشی گسترده برای بازگشت همه جانبه به آفریقا است؛ این سفر برای شرکت های تجاری اسرائیل و کشورهای آفریقایی بسیار مهم است.
در این جلسه همچنین کابینه رژیم صهیونیستی با پیشنهاد افتتاح دفاتر این رژیم در کشورهای آفریقایی که قرار است نتانیاهو به آنها سفر کند، موافقت کرد.
نتانیاهو در جریان این سفر به چهار کشور آفریقایی کنیا، اوگاندا، روآندا و اتیوپی سفر می کند و سعی در امضای چندین سند همکاری و توسعه مناسبات با این کشورها دارد.
وی در آغاز سفرش، به اوگاندا می رود تا در مراسم چهلمین سالگرد کشته شدن برادرش ‹جاناتان نتانیاهو› معروف به یونی که در عملیاتی در فرودگاه بین المللی اوگاندا کشته شد، شرکت کند.
رژیم صهیونیستی علاوه بر منافع اقتصادی در قاره آفریقا٬ به دنبال حمایت و تایید این رژیم از سوی کشورهایی آفریقایی در سازمان‌های بین المللی است چرا که این رژیم پیوسته از سوی کشورهای آفریقایی به دلیل اشغال اراضی فلسطینی ها و فعالیت هسته ای مورد انتقاد است و موضوع اشغال فلسطین ضربه سختی به روابط این کشورها با تل آویو وارد کرده است.
منابع خبری زمان سفر وی به کشورهای آفریقایی را فردا دوشنبه اعلام کرده اند اما مسیر دقیق تحرکات وی هنوز مشخص نشده است .
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه