روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
13 تیر 1395  |  جامعه  |  کد خبر: 14060
0
0
عضو شورای شهر تهران:
توهین به مردم هیچ کشوری به مصلحت نیست
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: با اشاره به بیلبوردهای تبلیغاتی با موضوع حقوق بشر آمریکایی گفت: همان‌طور که حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری فرموده اند ما با سردمداران آمریکا و دولتمردان آنها که استکبار جهانی هستند، مشکل داریم و باید به هر وسیله ای ظلم آنها را به تصویر بکشیم و روحیه استکبارستیزی را در خود حفظ کنیم.
ابوالفضل قناعتی، افزود: اما مردم ما با مردم آمریکا مشکلی ندارند. در مردم آمریکا نیز فرهیخته، ایثارگر و از خودگذشته وجود دارد همان‌طور که متخلف نیز وجود دارد.
قناعتی ادامه داد: در کشور خودمان نیز خوب و بد وجود دارد بنابراین توهین به مردم هیچ کشوری به مصلحت نیست. ما باید به سردمداران و مسئولان آمریکایی بتازیم که شبانه روز به مستضعفین ظلم می‌کنند در این بیلبوردها باید به سیاست‌گذاری های آمریکا نقد کنیم که سبب رنج مردم شده‌اند، اما اینکه چقدر بزهکار، معتاد و متخلف در کشوری وجود دارد نباید هدف شعارهای ما باشد.
به گزارش مهر، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران، تاکید کرد: این‌گونه انتخاب محتوا تنها جواب معکوس می دهد همانطور که دیدیم در فضای مجازی، مردم نسبت به این پیام ها واکنش نشان دادند. ما باید خیانت‌های آمریکا را به تصویر بکشیم.
برخورد پلیس با تخلفات حادثه ساز
توقیف 72 ساعته خودرو خاطیان جاده‌ای در ایام عید فطر
معاون اجتماعی و فرهنگ نیروی انتظامی اعلام کرد: خودرو خاطیانی که در ایام عید سعید فطر دوتخلف همزمان را در جاده‌های کشور مرتکب شوند 72 ساعت توقیف می‌شود.
‌ سرهنگ عین‌الله جهانی در حاشیه نشست کارگروه اجتماعی وزارت کشور که به منظور اتخاذ تدابیر جاده‌ای تشکیل شد، افزود: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده با دیگردستگاه‌های ذیربط، درایام تعطیلات عید سعید فطر، پلیس با تمام امکانات در همه جاده‌ها به‌ویژه مسیرهای پرازدحام مسافری حضور خواهد داشت .
او اظهارکرد: پلیس به‌طور جدی با تخلفات حادثه‌ساز از جمله ‌سبقت وسرعت عیزمجاز وحرکت درحاشیه خاکی راه‌ها که جزو خطوط قرمز به‌شمار می‌آید برخورد خواهد کرد.
او از مسافران خواست تا پیش از سفر با شماره 120 تماس بگیرند و از وضعیت راه‌ها اطلاعات لازم را کسب کنند. رانندگان همچنین می توانند با ورود به سایت راهور 120 اطلاعات لازم جاده ای را کسب کنند.
جهانی افزود: علاوه براین شماره 88855555 نیز پاسخگوی سوالات شهروندان برای سفرهای جاده ای است .
ممنوعیت تولید و شماره گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری از مهرماه
برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند‌مدت دولت برای کاهش آلودگی هوای کلان شهرها که در جلسه 19 خرداد ماه هیات وزیران به تصویب رسید و از سوی معاون اول رئیس جمهوری برای اجرا ابلاغ شد که به موجب آن تولید و شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری از اول مهرماه 1395ممنوع است.
به گزارش ایرنا، به موجب این مصوبه استفاده از موتورسیکلت های کاربراتوری توسط دستگاه های دولتی(به استثنای اورژانس)، شهرداری ها (به استثنای آتش نشانی) و پیمانکاران طرف قرارداد آنها در موضوع پیمان مربوطه، ممنوع است .
همچنین خرید موتورسیکلت های کاربراتوری توسط دستگاه های موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری – مصوب 1386- از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه ممنوع است .
بنابر این مصوبه دولت،‌ تولید و شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری از 1/7/1395ممنوع است.به موجب تبصره این بند، دستورالعمل شماره گذاری موتورسیکلت های برقی ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه تهیه و
ابلاغ می شود.بر اساس این گزارش همچنین ثبت سفارش موتورسیکلت های کاربراتوری از تاریخ ابلاغ این آئین نامه ممنوع و به موجب تبصره این بند، موتورسیکلت هایی که موتور آنها قبل از ابلاغ این تصویب نامه ثبت سفارش شده باشد تا انتهای سال 1395 از شمول این حکم مستثنی می باشند و وزارت صنعت، معدن و تجارت ظرف یک ماه پس از ابلاغ این تصویب نامه، فهرست شماره موتورهایی را که ثبت سفارش آن‌ها قبل از ابلاغ این تصویب‌نامه بوده است، به پلیس راهور ناجا اعلام کند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه