روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
13 تیر 1395  |  حوادث  |  کد خبر: 14049
0
0
در استان مرکزی
۲۰۰میلیاردتومان بودجه برای نوسازی مدارس فرسوده نیاز است
مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی گفت: بیش از یک سوم مدارس و فضاهای آموزشی استان فرسوده و نیازمند نوسازی است که ۲۰۰میلیاردتومان بودجه برای بازسازی این فضاهای آموزشی نیاز است.
به گزارش مهر «محمدصادق قائمی» اظهار داشت: در حالی که سالانه به ۲۰میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی و مرمت بخشی از فضاهای آموزش فرسوده استان نیاز است اما حدود ده میلیارد تومان بودجه به این امر تخصیص می‌یابد.
وی افزود: طی ده سال گذشته نیمی از فضاهای آموزشی فرسوده استان مرکزی مرمت و بازسازی شده، اما هنوز هم بیش از یک سوم فضاهای آموزشی این استان، نیازمند نوسازی و بهسازی است.
مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی بیان داشت: علاوه بر فضاهای آموزشی فرسوده در استان، بیش از یکصد طرح نیمه تمام احداث فضاهای آموزشی نیز وجود دارد که با مشکل کمبود اعتبار برای اتمام و تکمیل روبرو هستند.
قائمی خاطرنشان ساخت: در استان مرکزی شهرستان اراک به عنوان پرجمعیت ترین شهر و مرکز استان و پس از آن ساوه به عنوان دومین شهر پرجمعیت استان، بیشترین مشکلات مربوط به فضاهای آموزشی را دارند و در حال حاضر با کمبود مدرسه مواجه هستند.
وی گفت: در شهرستان ساوه به عنوان دومین کانون جمعیتی استان مرکزی، تاکنون ۴۰۰ کلاس درس بهسازی و مقاوم سازی و ۲۳۶ کلاس درس نیز به سیستم گرمایشی مجهز شده‌ است.
مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی افزود: طی سال‌های اخیر نقش پررنگ خیرین مدرسه‌ساز در کنار اعتبارات دولتی در نوسازی و تجهیز فضاهای آموزشی بسیار تاثیرگذار بوده و بخش عمده‌ای از این رسالت مهم، با کمک خیرین محقق شده است.
قائمی میزان تعهد خیرین مدرسه ساز استان در سال گذشته را ۴۶۰میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این میزان در قالب ۱۳۱تعهد مشارکت در زمینه‌های مختلف شامل ساخت و ساز فضای آموزشی، اختصاص زمین برای ساخت مدرسه، تجهیز و هوشمندسازی مدارس و فضاهای کمک آموزشی اعم از نمازخانه، سالن‌های ورزشی و استخر انجام شده است.
مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی ابراز امیدواری کرد با کمک خیرین و مساعدت دولت پروژه‌های نیمه تمام آموزشی استان تکمیل گردد تا از تعداد مدارس دونوبته که باعث افت تحصیلی دانش آموزان است، کاسته شود.
وی خاطرنشان ساخت: هم اکنون ده پروژه آموزشی در استان توسط بنیاد برکت در حال ساخت است و همچنین بنیاد۱۵خرداد و برخی از موسسات، شرکت‌ها و کارخانجات خصوصی نیز با ساخت فضاهای آموزشی بخشی از کمبودهای استان در این زمینه را برطرف کرده اند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه