روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
03 تیر 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 13487
0
0
نامه حضرتی به جنتی در انتقاد به تعطیلی قانون و جهان نیوز
توقیف راه حل نیست
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در انتقاد به تعطیلی روزنامه قانون و سایت جهان‌نیوز به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نامه نوشت. به گزارش ایسنا،‌ در بخشی از این نامه آمده است:
رئیس محترم هیات نظارت بر مطبوعات، تعطیلی سایت جهان‌نیوز از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و نیز تعطیلی روزنامه قانون با دستور دادستانی تهران، مایه تاسف همه اصحاب رسانه و مدافعان آزادی و حقوق مدنی شد و بار دیگر زنگ خطر را برای رسانه‌های منتقد به صدا در آورد.
وی در ادامه نوشت: در بادی امر چنین به نظر می‌رسد که اصلاح‌طلبان از توبیخ و توقیف رقبای خود شادمان شوند و در دل ذوق کنند که بالاخره «درزی هم در کوزه افتاد» اما هرکسی که مصیبت و رنج تعطیلی و توقیف را تجربه کرده باشد، آرزو می‌کند که این چنین اندوه نه تنها به دوستان و همفکرانش که به رقبا و مخالفینش هم نرسد. ما مکرر آزموده‌ایم این رنج و دیده‌ایم این محنت. برای همین است که به حد وسع تلاش کرده‌ایم و به اطلاع و استحضار بزرگان رسانده‌ایم که «توقیف راه حل نیست.»در ادامه نامه حضرتی آمده است:آقای روحانی بارها بر حضور منتقدین و رسانه‌های منتقد تاکید کرده‌اند و توجه داشته باشید که حضور هر رسانه حتی منتقد بیشتر مفید فایده خواهد بود تا عدم حضورش، مادامی که آنها قانونی و رسمی و شناسنامه‌دار حرف بزنند و تند و تیز نقد کنند، جامعه بهتر می‌تواند رصدشان کند تا اینکه غیررسمی و زیرزمینی و در ساختار شبکه‌های اینترنتی و فضای مجازی و خدای نکرده رسانه‌های آن سوی آبی. قطعا منظور من این نیست که با خاطی و ناقض قانون برخورد نشود، ‌حتما باید برخورد شود، اما این برخورد منحصر به تعطیل و توقیف نیست و بهتر است که نباشد، باید به افراد هم حق پاسخگویی داده شود و از این حیث بر عملکرد هیات نظارت بر مطبوعات نقدهایی وجود دارد، زیرا افراد نمی‌توانند برای دفاع حضور داشته باشند.پیشنهادم این است که بازنگری صورت گیرد و هیات نظارت به مدیران مسئول اجازه دفاع دهد و به جای توقیف رسانه‌ها پرونده‌هایشان را به مراجع قضایی ارجاع داده و اجازه دهد در دادگاه مطبوعات، تاکید می‌کنم در دادگاه مطبوعات و با حضور هیات‌های منصفه به این امور رسیدگی شود.
حضرتی در پایان نامه‌اش نوشت: تاکید می‌کنم که توقیف، ‌توابع و دنباله‌های سیاسی، اخلاقی، شرعی و عرفی بسیار دارد که کار را خراب‌تر می‌کند که بهتر نه. آقای روحانی در نمایشگاه مطبوعات گفتند که بدترین جوانمرگی، جوانمرگی مطبوعات و رسانه است. برادر عزیزم جلوی جوانمرگی ما رسانه‌ها را بگیرید.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه