روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
01 تیر 1395  |  گردشگری  |  کد خبر: 13372
0
0
کره شمالی شمشیر را از رو بست
به پایگاه های نظامی آمریکا حمله می کنیم
پیونگ یانگ آماده است تا در صورت مشاهده هرگونه اقدام تحریک آمیز ، پایگاه های آمریکایی را در منطقه هدف قرار دهد.به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ یک عضو کمیسیون دفاع ملی کره شمالی دیروز هشدار داد پیونگ یانگ آماده است تا در صورت مشاهده هرگونه اقدام تحریک آمیز ، پایگاه های آمریکایی را در منطقه هدف قرار دهد. 
به گزارش ایتارتاس از پیونگ یانگ و به نقل از خبرگزاری رسمی کره شمالی ، این مقام کره شمالی با انتشار بیانیه ای با اشاره به این مطلب اعلام کرد تاسیسات نظامی آمریکا شامل پایگاه نیروی هوایی آندرسون در جزیره گوام ، جایی که بمب افکن های بی - 52 اچ اس آمریکا در آن مستقر هستند و نیز پایگاه های دریایی ویژه زیردریایی های هسته ای آمریکا از مدت‌ها پیش در تیررس حملات دقیق ارتش جمهوری خلق کره قرار داشته اند. 
بیانیه کره شمالی در واکنش به فراخوانی زیردریایی هسته ای یو اس اس می سی سی پی به بندر بوسان کره جنوبی در روز سیزده ژوئن و نیز مانور نیروی هوایی آمریکا در پایگاه جزیره گوام با مشارکت بمب افکن های بی - 52  منتشر شده است . 
این عضو کمیسیون دفاعی کره شمالی هشدار داد اینگونه اقدامات تحریک آمیز بر ضد کره شمالی ، خطر بروز جنگ هسته ای در شبه جزیره کره را افزایش می دهد. 
در بیانیه کمیسیون دفاعی کره شمالی تاکید شده است : «  اوضاع کنونی مهر تاییدی است بر اهمیت رویه ای که حزب حاکم کره شمالی در جهت توسعه موازی و همزمان اقتصادی و نیز تحکیم قدرت بازدارنده هسته ای در پیش گرفته است. »‌
پیشتر نیز وزارت امور خارجه کره شمالی اعلام کرده بود تصمیم آمریکا مبنی بر اعزام زیردریایی هسته ای به بندر بوسان کره جنوبی مجهز به موشکهای کروز تهدیدی مستقیم بر ضد پیونگ یانگ و کل منطقه به شمار می رود. 
در بیانیه کره شمالی تصریح شده است آمریکا عملیات آماده سازی برای پیشدستی در اجرای یک حمله هوایی غافلگیرانه را بر ضد نیروها و  تاسیسات هسته ای کره شمالی در دست
بررسی دارد. 
زیردریایی هسته ای می سی سی پی یکی از پیشرفته ترین زیردریایی ها در جهان محسوب می‌شود و به انواع اژدرها و موشک‌های کروز تام هاوک مجهز است. 
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه