روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 خرداد 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 12972
0
0
مصباحی مقدم: در صورت اجماع اصول گرایان
نامزد ریاست جمهوری می‌شوم
همدلی - «غلامرضا مصباحی مقدم» سخنگوی جامعه روحانیت مبارز روز گذشته اعلام کرد که حاضر است در صورت اجماع اصول‌گرایان وارد رقابت با روحانی شود. البته او می‌گوید شخصا حاضر نیست نامزد انتخابات شود. این در حالی است که مصباحی‌مقدم هفته گذشته بحث اجماع اصول‌گرایان بر حسن روحانی در انتخابات 96 را مطرح کرده بود. او گفته بود: محتمل است مجموعه اصول‌گرایان در انتخابات ریاست جمهوری از ایشان حمایت کند و اگر گزینه بهتری نداشته باشیم حتما وارد گفت‌وگو با ایشان خواهیم شد. این اظهارات با واکنش برخی چهره‌های اصول‌گرا همچون شیخ جعفر شجونی، عضو جامعه روحانیت مبارز قرار گرفت. شجونی نظر مصباحی مقدم را یک نظر شخصی خواندو گقت: «قحط‌الرجال نیست که با این همه اتفاق‌‌هایی که آقای حسن روحانی ایجاد کرده است، از ایشان حمایت کنیم.» غلامعلی حداد عادل نیز که به عنوان سرلیست اصو‌ گرایان از ورود به مجلس دهم بازماند روز گذشته اعلام کرد که فعلا برای کاندیداتوری سال آینده برنامه‌ای ندارد.
روز گذشته مصباحی‌مقدم به ایلنا گفت: اصول‌گرایان باید برای انتخاب نامزد اصلی خود در انتخابات ریاست‌جمهوری اتاق فکر تشکیل دهند. در این اتاق فکر باید تمام افرادی را که قصد کاندیداتوری دارند رصد کنند و براساس توانایی‌ها و ظرفیت‌های این افراد به آن‌ها امتیاز بدهند و کسی که بالاترین امتیاز را کسب می‌کند، به عنوان نامزد نهایی اصول‌گرایان برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۶ مطرح کنند.سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این سوال که در صورت انتخاب یک نفر از میان تمام اصول‌گرایان، سرنوشت دیگر نامزدهای اصول‌گرا چه خواهد بود، خاطرنشان کرد: باید نامزدی که بالاترین امتیاز را به‌دست آورده، انتخاب کنند و از دیگران نیز بخواهند که به میدان بیایند و به نامزد برگزیده کمک کنند و فقط در این شرایط است که نتایج خوبی برای اصول‌گرایان مترتب خواهد شد. مصباحی‌مقدم در پاسخ به این سوال که آیا قصد دارد در رقابت‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری سال آینده حضور پیدا کند، یادآور شد: شخصاً حاضر نیستم به‌صورت داوطلبانه به میدان بیایم، اما اگر اجماع اصول‌گرایان روی بنده باشد، مسئله‌ای دیگری است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوالی درباره شانس پیروزی احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری، اعلام کرد: درخصوص این‌که آیا حضور احمدی‌نژاد در انتخابات به مصلحت است یا خیر، پیش از این اظهارنظر کرده‌ام و باتوجه به این‌که در بازتاب آن صحبت‌ها صادقانه عمل نشد، دیگر تکرار نمی‌کنم؛ چرا که امکان دارد این اظهارات دوباره به همان بلیه دچار شود. این عضو جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: با این حال، اگر با همان سازوکاری که درخصوص تشکیل اتاق فکر عرض کردم، درخصوص احمدی‌نژاد هم عمل شود، اشکالی ندارد و یکی از کسانی که می‌تواند موضوع بررسی‌های اتاق فکر باشد، آقای احمدی‌نژاد است. مصباحی‌مقدم در پاسخ به سوالی درباره دیگر گزینه‌های اصول‌گرایان، گفت: در حال حاضر درباره هیچ‌یک از گزینه‌ها اظهارنظر نمی‌کنم؛ چرا که صحبت درباره هر یک از این گزینه‌ها، به نوعی هواداری و حمایت از آن نامزد خاص است.
غلامعلی حداد عادل، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی نیز به دانا در خصوص برنامه جریان اصول‌گرایی برای انتخابات سال 96 گفت: انتخابات ریاست جمهوری سال 96 یک گذرگاه حساس و خطیری است و باید همه درباره آن فکر کنند و در نهایت انتخاب و تصمیمی را که بیشتر به سود انتقلاب باشد اتخاذ کنند. وی افزود: این موضوع هنوز به صورت مشخصی در اذهان متبلور نشده است. وی در خصوص برنامه خود برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: فعلاً برنامه‌ای برای انتخابات ریاست جمهوری ندارم.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه