روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
09 خرداد 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 11840
0
0
اسامی روسای شعب ۱۵ گانه مجلس دهم اعلام شد
اسامی روسای شعب ۱۵ گانه مجلس دهم اعلام شد: شعبه۱: محمدرضا تابش، شعبه۲: کاظم جلالی، شعبه۳: اسدالله عباسی، شعبه۴: مصطفی کواکبیان، شعبه۵: محسن کوهکن، شعبه۶:‌هادی قوامی، شعبه۷: علیرضا محجوب، شعبه۸: غلامرضا تاجگردون،َ شعبه۹: حسن سلیمانی، شعبه۱۰: علاءالدین بروجردی، شعبه۱۱: بهروز نعمتی، شعبه۱۲: جهانبخش محبی‌نیا، شعبه۱۳: حسینی‌کیا، شعبه۱۴: رنجبرزاده و شعبه۱۵: احمد امیرآبادی‌فراهانی.
تکذیب تشکیل «کمیته تعامل» در مجلس دهم
مهر - منتخب مردم اصفهان با اشاره به درخواست فراکسیون امید برای تشکیل کمیته تعامل دو فراکسیون مجلس دهم گفت: در جلسه کمیته ۱۰نفره فراکسیون فراگیر این پیشنهاد بررسی شده و مورد مخالفت اعضا قرار گرفت. «حمیدرضا فولادگر» با تکذیب تشکیل کمیته تعامل میان دو فراکسیون امید و فراگیر گفت: درخواستی از سوی فراکسیون امید مبنی بر تشکیل این کمیته برای تفاهم پیرامون پست‌های هیات رئیسه مطرح شد. منتخب مردم اصفهان ادامه داد: در جلسه کمیته ۱۰نفره فراکسیون فراگیر این پیشنهاد بررسی شده و مورد مخالفت اعضا قرار گرفت. فراکسیون فراگیر این روش را برای سهم‌بندی پست‌های هیات رئیسه مفید نمی‌داند اما معتقد است دو فراکسیون در مورد طرح‌ها لوایح و مسائل مجلس می‌توانند به تفاهم برسند. فولادگر در پایان اظهار داشت: دیشب تعدادی از اعضای فراکسیون فراگیر با فراکسیون امید جلسه داشتند و به نتیجه‌ای در خصوص پیشنهاد مطرح شده نرسیدند. گفتنی است امیرآبادی منتخب شهر قم و عضو جبهه پایداری دیشب در مصاحبه با یک خبرگزاری نزدیک به جبهه پایداری این ادعا را مطرح کرده بود.
حاجی‌بابایی گزینه اصول‌گرایان برای نایب رئیسی مجلس نیست
ایلنا - یک نماینده اصول‌گرای مجلس گفت: حاجی‌بابایی گزینه اصول‌گرایان برای نایب رئیسی مجلس نیست. عزت‌الله یوسفیان‌ملا، با بیان اینکه با تشکیل جلسه فراکسیون اصول‌گرایان و با آغاز به کار به مجلس دهم در مورد رویکرد فراکسیون و معرفی افراد تصمیم‌گیری می‌شود، اظهار داشت: بحث‌های منتشر شده در مورد افراد بیشتر گمانه‌زنی است و هنوز در مورد گزینه‌های فراکسیون برای حضور در هیات رییسه تصمیمی نگرفته‌ایم و پس از تشکیل مجلس دهم و جلسه فراکسیون رویکرد ما با رای و نظر اکثریت روشن می‌شود. او در پاسخ به سوالی در مورد گزینه‌های فراکسیون اصول‌گرایان در خصوص نواب رئیس و هیات رئیسه گفت: اصول‌گرایان مجلس تنها در مورد ریاست علی لاریجانی به توافق و اجماع رسیده‌اند و ایشان به عنوان گزینه ریاست مجلس از سوی ما اعلام خواهد شد و فراکسیون اصول‌گرایان بحثی در نایب رئیسان مجلس و دیگر اعضای هیات رئیسه نداشته‌اند. این نماینده اصول‌گرای مجلس در خصوص مطرح شدن نام‌های منتخبانی چون حاجی‌بابایی به عنوان گزینه نایب رئیسی مجلس دهم از سوی اصول‌گرایان گفت:. حاجی بابایی گزینه اصول‌گرایان برای نایب رئیسی مجلس نیست. این بحث‌ها محصول جمع چندنفره و محفل‌های خاص است و ما اصلا چنین تصمیم و توافقی نداشتیم. یوسفیان‌ملا تاکید کرد: با تشکیل جلسه فراکسیون اصول‌گرایان و با آغاز به کار به مجلس دهم شورای اسلامی در مورد رویکرد فراکسیون و معرفی افراد تصمیم‌گیری می‌شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه