روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
06 خرداد 1395  |  اقتصاد  |  کد خبر: 11693
0
0
صادرات روزانه ۶۰۰ هزار بشکه نفت به اروپا
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: میزان صادرات نفت ایران به اروپا اکنون به مرز ۶۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است که امیدواریم با تبدیل شدن چند تفاهمنامه و توافقنامه جدید به قرارداد، این میزان افزایش یابد.رکن الدین جوادی اظهار کرد: هم اکنون حدود یک سوم صادرات نفت خام ایران به اروپا و دو سوم آن به کشورهای آسیایی است.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه «افزایش صادرات نفت خام از اولویت‌های حال حاضر وزارت نفت است»، گفت: ترجیح ما این است که به جای فروش نفت خام به کشورهایی که خودشان مصرف کننده نیستند، بتوانیم با مصرف کنندگان اصلی نفت خام و به عبارتی پالایشگاه‌داران وارد معاملات فروش نفت خام شویم.
تکذیب واردات شیرخشک توسط کارکنان یک نهاد
معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره مباحث مطرح شده مبنی بر واردات شیرخشک توسط برخی شاغلین وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: چنین مسئله ای صحت ندارد و هیچ‌یک از کارکنان وزارت جهاد کشاورزی اقدام به واردات شیرخشک نکرده اند، ضمن اینکه هیچ نیازی هم به واردات این محصول نداریم.
حسن رکنی با بیان این موضوع گفت: هیچ مجوزی برای واردات شیرخشک در سال های ۹۴ و ۹۵ صادر نشده است.
هک شدن سایت مرکز آمار
روز گذشته کاربرانی که به سایت مرکز آمار ایران مراجعه کردند با تصویر «صدام حسین» (دیکتاتور معدوم عراق) بر صفحه سایت مرکز آمار مواجه شدند. یک هکر که ادعا می‌کرد عربستانی است، سایت مرکز آمار را هک کرده بود. پس از این بود که -ظاهرا برای حل این مشکل- سایت مرکز آمار برای چند ساعتی مجددا از دسترس خارج شد.
اما این اولین باری نیست که در ماه‌های گذشته سایت این مرکز دچار مشکل می‌شود و دسترسی به آمار و اطلاعات را غیرممکن می‌کند. پیش از هک شدن سایت این مرکز در دفعات متوالی سایت این مرکز از دسترس خارج شده بود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه