روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
28 اردیبهشت 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 11123
0
0
جواد لاریجانی : تعداد اعدام‌ها، قصاص را زیر سوال برده است
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، گفت: از نظر تعداد اعدام‌ها دومین یا سومین کشور جهان به شمار می‌رویم و همین مساله باعث شده که قصاص که یک حکم نورانی است زیر سوال برود.
به گزارش‌ایسنا، محمدجواد لاریجانی در نشست هم‌اندیشی نقش دادسرا در حفظ حقوق متهمان و حقوق شهروندی با اشاره به موضوع اعدام و با اعتقاد بر‌این که در سال 2019 مساله توقف اعدام در دنیا اجباری خواهد شد، گفت: در کشور ما به علت‌این که قانونی داریم که مجازات اعدام را در سطح نسبتاً زیادی درباره مواد مخدر تجویز می‌کند وضعیت به گونه‌ای شده که از نظر تعداد اعدام‌ها دومین یا سومین کشور به شمار می‌رویم و همین مساله باعث شده قصاص که یک حکم نورانی است زیر سوال برود.
لاریجانی گفت: متاسفانه امروز حکم قصاص که یک حکم نورانی است در زیر تعداد بهمن‌وار اعدام محکومان مواد مخدر زیر سوال رفته و‌این برای نظام ما مناسب نیست و باید قانون را بازنگری کنیم.
ما باید در تدوین نسل سوم اسناد حقوق بشری سرمایه گذاری بسیار وسیعی انجام دهیم.
جهانشمولی اسناد سازمان ملل به‌این معنا نیست که مدل زندگی غربی بهترین مدل است؛ به عبارتی بزرگ‌ترین حق را از ما بگیرند و یک شکلات دسته‌دار به ما بدهند و بگویند با آن خوش باشید.‌این همان نقطه‌ای است که ما باید قویا در آن
بایستیم.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه