روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
22 اردیبهشت 1395  |  جامعه  |  کد خبر: 10781
0
0
رونمایی کتاب شعر مشترک «آفتابِ زنجیر به محبس تابوت»
مجموعه شعر مشترک «آفتابِ زنجیر به محبس تابوت» توسط شاعران صادق الهه، سعید میرزایی و میلاد جنت به صورت ناشر-مولف به بازار کتاب عرضه شد؛ این شاعران در مقدمه این مجموعه با نام جستاری بر شعر مشترک درباره چگونگی شکل‌گیری ایده شعر مشترک، چرایی سرودن شعر به صورت مشترک، نقد هنر و ادبیات معاصر و چگونگی خلق شعر به صورت مشترک توضیح داد‌ه‌اند و در ادامه با نگارش 43 شعر مشترک سروده شان قرار گرفته است. طرح جلد این کتاب نیز بر اساس ایده مشترک شکل گرفته است.
جلسه رونمایی از این کتاب در تاریخ 24 اردیبهشت 1395 ساعت 17 الی 18:30 در کافه آپ آرت مان به آدرس خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، خیابان کلانتری، پلاک 48 برگزار می گردد.در بخشی از مقدمه کتاب می خوانیم: ... دلهره ما برای جهان معاصرمان، به حد نهایت خود رسیده چنان که افکار و تصاویر مشوش و دلهره آور بر شب روزمان سایه افکنده... لالایی هایمان چنان بازتاب همهمه واری یافته که گویی حالاست که گوش ها را کر کند و زمزمه ها راقطع... منطق ما در خلق این اثر، بازخورد های پیرامون‌مان با وجود هنرمندانه و خلاقانه مان است که هر روز در حال دست و پنجه نرم کردن و گریبان گرفتن و گریبان رها کردن با آن ها هستیم... چنین مجموعه ای را با تعداد بیشتری شاعر می توان خلق کرد... هر کدام با سرایش حتی یک کلمه... برای مبارزه با تمام تثبیت شده های به ظاهر مستحکم...»و در بخش اشعار شعر مشترک 32 می خوانیم:
از کابوسی ووَوحشتناک/ و هراس‌آور/ پریدم به حیطه‌ امن تو/ که در کنارم به بی‌خوابی/ کابوس وحشتناک‌تری را تجربه کردی... / هراس / آن حیطه‌ امن بود در تجربه‌ زیست‌مان/ چنان که شُ ششعله / برای پروانه
«آفتابِ زنجیر به محبس تابوت» در 95 صفحه با شمارگان 1100 نسخه به بهای 8000 تومان منتشر شده است.پیش‌تر نیز مجموعه شعر «جهنم تاب دار» به قلم صادق الهه و سعید میرزایی در دو فصل جداگانه توسط نشر نصیرا و همچنین کتاب «نه، اشتباه می‌کنید!» ترجمه گزیده شعرهای هارولد پینتر توسط میلاد جنت از سوی نشر افراز منتشر شده بود.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه