روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
22 اردیبهشت 1395  |  ورزش  |  کد خبر: 10760
0
0
بهترین خط دفاع قهرمان می‌شود یا بهترین خط حمله؟
فصل جاری لیگ برتر در حالی به پایان می‌رسد که تیم قهرمان قطعا میانیگن کسب دو امتیاز از هر بازی را در کارنامه خود به ثبت نمی‌رساند!
به گزارش «ورزش سه»، این نشان می‌دهد سطح کیفی بازی‌های این فصل خیلی بالا نبوده! می‌شود این طور هم برداشت کرد که قدرت تیم‌های مدعی به هم نزدیک بوده و مدام امتیازات بین تیم‌ها تقسیم می‌شده. به هر صورت پیش‌تر مربیان باشگاهی می‌گفتند در لیگ برتر ایران تیمی قهرمان می‌شود که به طور میانیگن از هر بازی دو امتیاز کسب کند. البته باید به این نکته اشاره کرد که در لیگ‌های معتبر دنیا بلا استثناء تیم قهرمان به طور میانیگن از هر بازی بیش از دو امتیاز کسب کرده است.
نکته جالب در لیگ برتر این فصل این است دو تیمی مدعی قهرمانی هستند که دو سبک متفاوت از فوتبال را به نمایش گذاشته اند. استقلال خوزستان با بهترین خط دفاعی در پی کسب عنوان جام است و پرسپولیس هم با بهترین خط حمله می‌خواهد روی سکو برود؟
بهترین خط دفاع قهرمان می‌شود یا بهترین خط حمله؟ دفاع بهتر است یا حمله همانند پرسش علم بهتر است یا ثروت می‌باشد که در پاسخ هر دو سوال باید گفت تلفیقی از این دو بهتر از یکی از آنهاست.
فوتبال به یک بخش خلاصه نمی‌شود. دفاع بخشی از فوتبال است و حمله بخشی دیگر. استقلال خوزستان این فصل همانند تیم ملی در دوره صعود به جام جهانی و هم چنین جام جهانی کاملا تدافعی بازی می‌کند و با استفاده از ضد حملات در پی جستجوی قهرمانی است. در حالی که اگر کمی تهاجمی‌تر بازی می‌کرد و چند نیروی خوب تهاجمی در اختیار داشت اکنون بخت بیشتری برای قهرمانی داشت و چه بسا تا الان قهرمان شده بود. در نقطه مقابل پرسپولیس ترکیبی و تهاجمی فوتبال بازی می‌کند اما اشکالات عمده‌ای در خط دفاع و دروازه دارد. اگر اشتباهات دروازه بان و مردان خط دفاعی پرسپولیس نبود قطعا پرسپویلس برای تصاحب جام بدون دغدغه در هفته آخر به میدان می‌آمد و منتظر اما و اگر‌ها نمی‌ماند.
ایده‌های این فصل عبدالله ویسی برای قهرمانی در لیگ برتر کافی بود! این بیشتر به خاطر پایین بودن سطحح کیفی بازی‌ها بود و پرسپولیس هم نشان داد حتی می‌توان بدون دروازه‌بان در لیگ برتر ایران قهرمان شد اما این دو تیم فصل آینده نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا هستند. استقلال خوزستان برای آبروداری باید فکری به حال خط حمله تیمش بکند و برای تهاجم برنامه‌های متنوع‌تری داشته باشد و پرسپولیس هم اگر چاره‌ای برای خط دفاعی و دروازه اش نیاندیشید در آسیا ره به جایی نخواهد برد.می‌گویند در فوتبال بهترین دفاع حمله است. بهتر است این جمله این گونه تصحیح شود. در فوتبال بهترین دفاع حمله است و بهترین حمله دفاع است. تیمی می‌تواند موفقیت خود را فرامرزی کند که توامان هم در دفاع خوب باشد و هم در حمله حتی به صورت نسبی. تیمی که در یکی از این بخش‌های فوق‌العاده باشد و فقط به بخشی از هدف‌های خود خواهد رسید.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه