روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
13 اردیبهشت 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 10169
0
0
حضور رهبر انقلاب در منزل محافظ شهیدشان
به دنبال شهادت حاج حسن اکبری از افسران آموزشی سپاه ولی امر (عج) حضرت آیت الله خامنه‌ای بعد از ظهر دیروز در منزل آن شهید حضور یافتند.
سرهنگ دوم پاسدار حسن اکبری از افسران آموزشی سپاه ولی امر (عج) که در حال انجام ماموریت آموزشی و تمرین بود به دلیل نقص سلاح به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
پیکر مطهر این شهید با حضور آحاد ملت قدرشناس و شهیدپرور از ساعت 9 صبح امروز در خیابان پیروزی بعد از بزرگراه امام علی (ع)، خیابان شاه آبادی، کوچه نیک عهد تشییع و در گلزار بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد.
سفیر ایران در یمن: خلیج فارس جزئی از وجود تاریخی ایران است
ایسنا - سیدحسین نیک‌نام، سفیر ایران در یمن ظهر دیروز در جلسه‌ای با عنوان «کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و امنیت ملی ایران» که به همت انجمن علوم سیاسی ایران شعبه خراسان در آمفی تئاتر دانشکده علوم اداری دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، افزود: امنیت در خلیج فارس یک موضوع دو جانبه است که مسائل را باید از دو سمت و سو بررسی کرد، یک بار از سمت خودمان و بار دیگر از سوی مخاطبان‌مان. او ادامه داد: چه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و چه بعد از آن موضوع خلیج‌فارس موضوع مشترک بوده است، کشور عربستان با این که یکی از بزرگ‌ترین کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است اما به دلیل این که میان کانال سوئز، باب‌المندب و تنگه هرمز قرار دارد کشوری بسته است. سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن با اشاره به این که ما 250 سال است که سیاست انگلستان و آمریکا را در منطقه خلیج‌فارس می‌بینیم، خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست جمهوری اسلامی ایران باید به نوعی رفتار کنیم که آن‌ها امنیت ما را بپذیرند و این مساله با تقویت حضور نظامی ما در این منطقه صورت می‌گیرد. وی با اشاره به مذاکرات اوباما در ریاض تصریح کرد: مهم‌ترین صحبت اوباما با سران کشورهای حاشیه خلیج‌فارس این بود که با ایران درگیر نشوند، آمریکا از برخورد با ایران خودداری می‌کند چون می‌داند در این حوزه نمی‌تواند با ما هم‌آوردی داشته باشد و به اعضای شورای خلیج فارس نیز فهمانده است که تا حدی می‌توانند برای ایران ایجاد مزاحمت کنند اما بیش‌تر از آن نه. نیک‌نام هم‌چنین تاکید کرد: خلیج‌فارس واقعا فارس بوده چرا که بخشی از آبراهه امپراتوری ایران را تشکیل داده است و جزئی از وجود تاریخی کشور ماست. سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن با بیان این که به خلیج‌فارس باید به صورت خاصی نگاه کرد، افزود: سیاست آمریکا و انگلیس بر این است که به صورت مستقیم با ما درگیر نشوند و به همین دلیل تلاش می‌کنند تا کشورهای دیگر را به سمت ما بکشانند و نبردی انحرافی و جنگ نیابتی انجام دهند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه