چاپ خبر
مصباحی مقدم:
صداوسیما اعتراضات را انعکاس دهد
روزنامه همدلی   |   11 دی 1396   |   کد خبر: 41902   |   لینک خبر:   hamdelidaily.ir/n41902

ایسنا: غلامرضا مصباحی مقدم در ارتباط با ضرورت ایجاد فضایی جهت شنیده شدن اعتراضات مردمی توسط مسئولین گفت: قانون اساسی ما حق اعتراض را به رسمیت شناخته است. البته این مسئله ریشه مکتبی هم دارد؛ چراکه خداوند در قرآن فرموده‌اند خدا دوست نمی دارد کسی صدایش را به فریاد بلند کند و به زشتی فریاد بزند ، مگر کسی که مورد ظلم واقع شده است، بنابراین مظلوم حق دارد صدایش را بلند کرده و اعتراض کند.
وی با اشاره به تجربه کشورهای دیگر در راستای بسترسازی برای بیان مطالبات مردمی افزود: در دنیا مرسوم است که مکانی را مثل یک پارک در نظر می گیرند و مردم معترض در آن حاضر می شوند و پشت تریبون‌ها اعتراضات خود را بیان می کنند. رسانه‌ها هم این اعتراضات را بازتاب می دهند و به گو ش سایر مسئولین می رسانند گاهی این اعتراضات در حضور یک شخص نظامی یا دولتی گفته می شود.
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اعتراضات اخیر مردمی اظهار کرد: چنین اتفافاتی مقداری قابل پیش بینی بود ؛چراکه مردم در شرایطی به سر می برند که آستانه تحملشان به سر آمده و توان تحمل ندارد. طی 40 سال گذشته غالبا ملت ما موضوعات را اهم و مهم کرده‌اند و خیلی از مواقع مشکلاتشان را بیان نکرده و آن را تحمل کرده‌اند، اما الان آستانه تحملشان به سرآمده است. وی ادامه داد: دراین شرایط اصحاب قدرت باید پای حرف‌های مردم بنشینند. رسانه‌ها هم وظیفه دارند تا این اعتراضات را بازتاب دهند، اگر توامان این اتفاق بیفتد، سوپاپ اطمینانی برای جمهوری اسلامی خواهد بود. مصباحی مقدم به ضرورت جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی از اعتراضات مردمی نیز اشاره کرد و گفت: برای اینکه نگذاریم معاندان از اعتراضات مردمی سوءاستفاده کنند باید این اعتراضات توسط صداوسیما، احزاب و نهادهای مسئولی مانند فرمانداری‌ها هدایت شود؛ به این صورت که افراد موثر بتوانند مجوزهایی را برای برگزاری تجمعات و یا بیان اعتراضاتشان دریافت کنند و توسط رسانه‌ها هم بازتاب داده شود تا مسئولین هم ان‌شاءالله به آنها ترتیب اثر بدهند.