چاپ خبر
سفیر پیشین آمریکا در کرواسی
اسد برنده جنگ سوریه است
روزنامه همدلی   |   23 آذر 1395   |   کد خبر: 23528   |   لینک خبر:   hamdelidaily.ir/n23528

‘پیتر گالبریت’سفیر پیشین آمریکا در کرواسی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسی «راشا تودی» گفت: حمایت روسیه از ارتش سوریه در نبرد علیه گروه تروریستی داعش در تدمر خدمت به بشریت است و غرب و مخالفان باید این را بفهمند که بشار اسد برنده این جنگ است.
به گزارش ایرنا، راشاتودی دیروز (دوشنبه) گزارش داد: سفیرپیشین آمریکا در کرواسی در این مصاحبه همچنین از مخالفان دولت اسد و غرب خواست با توجه به برنده بودن اسد دراین جنگ، به این خون‌ریزی پایان دهند.
گالبریت تصریح کرد: حملات هوایی روسیه و حضور هرچه بیشتر نیروهای دولتی سوریه در تدمر خدمت به بشریت است ، هم به جهت محافظت از مردم منطقه و همچنین بناهای تاریخی که میراث مشترک تمام بشریت است.
سفیر پیشین آمریکا در کرواسی با توجه به تلاش گروه تکفیری – تروریستی داعش برای بازپس‌گیری شهر تدمر (پالمیرا) در سوریه اظهار داشت: قطعا کسی مایل نیست شاهد بازپس گیری دوباره این شهر توسط داعش باشد و حملات هوایی روسیه و نیروهای سوریه برای حفاظت از مردم است و امیدوارم دراین راه موفق
باشند.
گالبریت در عین حال گفت: البته به غرب هم باید حق داد که نگران جان باختن افراد و نیز تاکتیک هایی باشد که دولت سوریه برای آزاد کردن شرق حلب از دست تروریست های 'جبهه النصره' و دیگر تروریست ها به کار برده است.  سفیر پیشین آمریکا در کرواسی همچنین یادآور شد: علاوه بر تروریست ها، غیرنظامیان و «برخی ستیزه جویان میانه رو» (مخالفان مسلح) نیز در حلب به سر می برند.
به گزارش ایرنا، گالبریت اما تاکید کرد: با این حال غرب باید دریابد که بشار اسد و ارتش سوریه، جنگ را در آنجا (حلب) برده است واکنون زمان متوقف ساختن خون‌ریزی‌ها است. این مقام آمریکایی گفت: کاملا واضح است که اسد جنگ را برده است و اکنون مهمترین چیز تلاش و یافتن راه‌هایی برای پایان دادن به این جنگ است چرا که موضوعیتی برای ادامه جنگی که در آن (غرب و مخالفان اسد) شکست خورده اند، وجود ندارد.
سفیر پیشین آمریکا در کرواسی همچنین از استراتژی باراک اوباما درباره تجهیز گروه های «مخالف میانه» (مخالفان مسلح) در سوریه انتقاد کرد، چراکه دونالد ترامپ جانشین وی وعده داده است که با روسیه و دولت سوریه علیه تروریست‌ها کار خواهد کرد.
گالبریت گفت: مسلح کردن گروه های شورشی پس از آنکه شکست خورده اند، موردی ندارد و تنها منجر به کشته هرچه بیشتر مردم می شود و بار دیگر من موضوعیتی در چنین سیاست
45 روزه ای نمی بینم که گروه های شورشی را مسلح کنیم و آنگاه رئیس جمهوری دیگری بر سرکار آید که سیاستی مخالف این درگیری را در پیش
گیرد.
سفیر پیشین آمریکا در کرواسی دراین مصاحبه گفت که علی رغم اختلاف موجود بین مسکو و طرف های غربی، هنوز فرصت هایی برای همکاری درسوریه وجود دارد.