حقوق متهمان
از روی کاغذ تا مرحله عمل

ولی‌الله شجاع پوریان (مدیرمسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1542

یورش فروشندگان دلار به بازار ارز

با آغاز هفته کاری و شروع موج کاهش قیمت ارز و طلا، تعداد فروشنده‌های دلار و سکه بالا رفته است. به گزارش کاماپرس، افرادی که برای سرمایه‌گذاری روی دلار و سکه حساب باز کرده بودند، به دلیل هراس از دست دادن سرمایه‌های‌شان راهی بازار شدند تا هرچه زودتر با بهترین قیمت ممکن، اقدام به فروش کنند. این تغییر رفتار در بازار در پی وعده رئیس دولت برای گشایش اقتصادی ایجاد شده است.
بسیاری از کنشگران بازار در پاسخ به این سئوال که چرا روند قیمت‌ها کاهشی است، گفتند اخباری که در خصوص گشایش اقتصادی اعلام می‌شود مثبت است از این‌رو روند کاهشی بر بازار حاکم شده و اتفاقا با توجه به مثبت بودن فضا دیروز عرضه دلار با افزایشی محسوس نسبت به روزهای قبل روبه‌رو بود.
یکی از معامله‌گران بازار دلار خبرنگار سایت خبرآنلاین گفت: کسانی که به قصد سرمایه‌گذاری در روزهای اخیر دلار را به قیمت‌هایی در محدوده ۲۰ تا ۲۳ هزار تومان خریده‌اند دست به کار فروش شده‌اند چون می‌ترسند با گشایش اقتصادی رخ داده ، متضرر شوند از این روز خیلی‌ها دیروز متقاضی فروش دلارهایشان بودند.
وی در پاسخ به این سئوال که دلار را به چه قیمتی خریداری می‌کنید؟ گفت: صرافان بانکی ۲۱هزار و ۷۰۰ تومان خریداری می‌کردند اما در بازار آزاد قیمت خرید کمتر است.
در بازار آزاد قیمت دلار هر چند روز دوشنبه در ساعات ابتدایی صبح ۲۲ هزار تومان بود اما در میانه روز به ۲۱ هزار و ۵۰۰ رسید و امروز-سه‌شنبه- نیز با کاهشی نزدیک به دویست تومان حتی به قیمت ۲۱ هزار و ۳۰۰ نیز فروخته شد.