سورپرایز اکتبر ترامپ ایران خواهد بود؟
محسن رفیق (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1522

مدیرعامل شرکت گاز فارس:

ضریب بهره‌مندی روستاهای فارس از گاز به ۸۶درصد رسیده است

شیراز-خبرنگار همدلی:مدیرعامل شرکت گاز فارس اعلام کرد که ضریب بهره‌مندی روستاهای این استان از گاز طبیعی به ۸۶.۵درصد افزایش یافته است.
غلامعباس حسینی گفت: تاکنون با اجرای بیش از ۱۴هزار کیلومتر شبکه گازرسانی روستایی و نصب بیش از ۲۵۸ هزار علمک گاز، ۲۰۵۶ روستای استان فارس به شبکه سراسری گازطبیعی متصل شده و ضریب بهره‌مندی جامعه روستایی استان به ۸۶.۵ درصد رسیده است.
حسینی همچنین گفت: ساکنان ۱۰۱شهر استان فارس از نعمت گاز طبیعی برخوردارند که این عدد نشان‌دهنده ضریب نفوذ ۹۸.۷درصدی در بهره‌مندی جمعیت از این زیرساخت است. به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان فارس، گازرسانی به صنایع کشاورزی، به طور میانگین، جایگزینی ۸۰ هزار لیتری سوخت‌ مایع را برای هر صنعت در سال به همراه داشته است.
حسینی با اشاره به این که گازرسانی به صنایع و واحدهای تولیدی اشتغال‌زا با هدف جایگزینی سوخت پاک و ارزان گاز با دیگر سوخت‌های فسیلی، از مهم‌‌ترین رسالت‌های شرکت گاز استان فارس است، افزود: از ۸ هزار و ۷۵۵ واحد صنعتی فعال در فارس با احتساب واحدهای تولیدی (صنایع غذایی تبدیلی، کشاورزی، گلخانه‌ای، دام و طیور و آبزی پروری)، در مجموع ۸۰۱۴ واحد صنعتی تاکنون گازدار شده و عملیات گازرسانی به ۲۹۸ واحد صنعتی دیگر نیز در دست اجراست و این صنایع هم به‌زودی از مزایای پایداری گاز طبیعی، کاهش هزینه‌ها، آلودگی کمتر و بازدهی بیشتر نسبت به سوخت مایع برخوردار می‌شوند.
مدیر عامل شرکت گاز فارس همچنین به نشت‌یابی خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز در سطح استان اشاره و اضافه کرد: سال گذشته ۲۷ هزار کیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع و ۷۴۶ هزار علمک گاز نیز توسط واحد بازرسی فنی این شرکت انجام شد.
مدیر عامل شرکت گاز فارس، به توسعه گازرسانی در سطح استان در سال جهش تولید اشاره کرد و افزود: امسال به ۷ شهر و ۱۵۳ روستای استان گازرسانی انجام خواهد شد.