سورپرایز اکتبر ترامپ ایران خواهد بود؟
محسن رفیق (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1522

شهردار همدان خبر داد:

40 هزار تن آسفالت‌ریزی در راستای مناسب‌سازی معابر

همدان-خبرنگار همدلی:شهردار همدان با اشاره به برخی از اقدامات انجام شده در نقاط مختلف شهر و سطح مناطق، از پروژه‌های مختلف منطقه 4 و 40 هزار تن آسفالت‌ریزی در راستای مناسب‌سازی معابر و ساخت پارک‌های محله‌ای که باقدرت در حال انجام است، سخن گفت.
به گزارش خبرنگار ما، عباس صوفی، شهردار همدان در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های شهرداری منطقه 4 که با حضور رئیس شورای اسلامی شهر همدان و سایر مسئولان برگزار شد، با بیان اهمیت اجرای موثر پروژه‌های کاربردی در افزایش رضایت شهروندان، افزود: پروژه‌های متنوعی در حوزه‌های مختلف شهری برای توسعه متوازن خدمات و رفاه حال شهروندان کلنگ‌زنی و افتتاح شد.
صوفی اظهار کرد: به‌منظور پیشبرد اهداف کلان در بحث توسعه همه‌جانبه شهر، سعی در جلب اعتماد مردم داشته‌ایم که همین موضوع سبب شده با بهره‌برداری از نظرات شهروندان، توسعه متوازن را در همه حوزه‌ها در دستور کار قرار دهیم.
وی با بیان ‌این‌که 40 هزار تن آسفالت در نقاط مختلف شهر به‌منظور مناسب‌سازی معابر انجام‌ شده است، تصریح کرد: بنابر سیاست‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر همدان، پروژه‌های آسفالت معابر را زودتر از سال گذشته آغاز کرده‌ایم.
صوفی ادامه داد: بحث انتقال آب‌های سطحی را که سبب ایجاد مشکلات عدیده برای شهروندان بوده است، یکی از تأثیرگذارترین پروژه‌های شهری دانست و در همین راستا فاز یک از بلوار 9 دی به‌سمت رودخانه صفری به پایان رسیده است و در فاز 2 نیز از بلوار ارم تا رودخانه منطقه منوچهری آغاز شده است.
شهردار همدان در قسمت دیگری از سخنان خود به ساماندهی ورودی شهر اشاره کرد و ادامه داد: تعریض ورودی‌ها و همچنین ایجاد چهره‌ای زیبا در این مناطق از اولویت‌های اصلی شهرداری محسوب می‌شود و دلیل این امر ورود و خروج مسافران و توسعه زیرساخت‌های گردشگری است. وی با بیان ‌این‌که ساخت پارک‌های محله‌ای، منطقه‌ای و جیبی، با قدرت درحال انجام است، افزود: در این راستا بوستان عقیل کوی اسلامشهر، بوستان شهید نفیسی و پارک‌هایی در مناطق مختلف درحال ساخت و بهره‌برداری است.
صوفی در ادامه افزود: ایجاد فضاهای ورزشی برای بهره‌برداری شهروندان به‌ویژه جوانان، نوجوانان و کودکان، 17زمین چمن مصنوعی در مناطق مختلف ساخته و به بهره‌برداری رسیده است که زمین‌های مصنوعی در پارک شهید نفیسی و بوستان عقیل نمونه‌ای از این پروژه‌ها است.
وی در ادامه با اشاره به نیاز محیط شهری و شهروندان به ساخت پیاده‌روسازی استاندارد افزود: هدف اصلی مجموعه مدیریت شهری و سیاست اصل اعضای شورای بالا بردن کیفیت در تمامی خدمات در نقاط مختلف شهر است.
شهردار همدان با بیان ‌این‌که بحث معبرگشایی در مناطق مختلف شهر به‌منظور رفع مشکل ترافیکی با قدرت درحال انجام است، صوفی افزود: این پروژه‌ها هزینه‌های بسیار سنگینی دارد ولی رفاه مردم اولویت اصلی شهرداری است.
وی ساخت پل‌های غیرهمسطح، بحث قطار شهری و همچنین خرید و بازسازی اتوبوس‌های شهری را از دیگر اقدامات شهرداری دانست و ابراز کرد: موضوع طرح تصویر جامع که به بالا بردن کیفیت زمین‌ها در اطراف شهر منجر خواهد شد، یکی دیگر از برنامه‌های مهم محسوب می‌شود که در حوزه طراحی و تعیین تکلیف کاربری زمین‌ها اقدامات مختلفی انجام خواهد شد و مشکلات عدیده این حوزه مرتفع خواهد شد.
صوفی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اقدامات شهرداری در این حوزه افزود: مدیریت شهری در کنار مجموعه بهداشت و ستاد مقابله با کرونا اقدامات مؤثری انجام داده است و از همان ابتدا با ضدعفونی کردن معابر در سطحی وسیع و منظم، کمک به‌سزایی در کنترل شیوع این ویروس کرده است.
وی در پایان سخنان خود انتقال کیفیت به مناطق حاشیه شهر به وسیله ایجاد زیرساخت‌ها، آسفالت معابر، دیوارکشی و پوشش رودخانه‌ها، ساخت پارک‌ها و هدایت آب‌های سطحی را از اولویت‌های اصلی مدیریت شهری دانست و به همین منظور از شهرداری منطقه 4 و تمام ارکان این منطقه به‌دلیل تلاش‌های شبانه‌روزی با هدف جلب رفاه و رضایت مردم تشکر ویژه کرد.