سورپرایز اکتبر ترامپ ایران خواهد بود؟
محسن رفیق (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1522

از سوی شهرداری به منظور تشویق شهروندان به استفاده از ماسک

پویش«من هم ماسک می‌زنم» در شیراز راه‌اندازی شد

شیراز-خبرنگار همدلی : شهرداری شیراز به منظور تشویق شهروندان به استفاده از ماسک و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا پویش «من هم ماسک می‌زنم» را راه‌اندازی کرد.
شهردار شیراز در آیین آغاز این پویش اعلام کرد: پویش «من هم ماسک می‌زنم» با بیش از 600 نیروی انسانی مجموعه شهرداری و 60 خودرو کار خود را آغاز کرده است و طی آن این افراد در گروه‌های دو الی سه نفره در سطح شهر و خیابان‌های شلوغ و پرتردد حضور دارند و شهروندان را به استفاده از ماسک تشویق می‌کنند.
حیدر اسکندرپور افزود: با توجه به اعلام نهادهای بهداشتی مبنی بر تاثیر بالای استفاده از ماسک بر کاهش میزان ابتلا به کروناویروس، این کمپین در شیراز کلید خورده و تا ۲ هفته تداوم دارد. شهردار شیراز ضمن هشدار نسبت به شیوع بیش از پیش کرونا در شیراز گفت: عبور از پیک کرونا تنها با مشارکت کامل شهروندان و استفاده از ماسک در قطع زنجیره انتقال این بیماری امکان‌پذیر است. وی با اشاره به اقدامات شهرداری شیراز از ابتدای اسفندماه درخصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا افزود: در ابتدای شیوع این بیماری، اقدامات شهرداری و سایر دستگاه‌ها به دلیل همکاری و مشارکت شهروندان تاثیرگذار بود. شهردار شیراز با بیان ‌‌این‌که اقدامات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را در خصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برنامه ریزی و اجرا کرده‌ایم، اضافه کرد: دورکاری پرسنل، توسعه شهرداری الکترونیک در راستای کاهش مراجعه شهروندان به حوزه‌های مختلف، تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی و ... از جمله اقدامات تاثیرگذار در کنترل روند بیماری بود.
مهندس اسکندرپور خاطرنشان کرد: ضدعفونی مراکز، معابر و مکانهای عمومی مطابق دستورالعمل ستاد ملی مدیریت کرونا و به صورت هدفمند همچون مقابل مراکز درمانی اجرا می‌شود. وی با اشاره به تداوم همکاری این مجموعه با دانشگاه علوم پزشکی و ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: تلاش شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز، حفظ و ارتقاء سلامت جامعه به عنوان یک اولویت مهم است، زیرا یک جامعه سالم، امکان رشد و توسعه را خواهد داشت.
شهردار شیراز در خصوص تعطیلی سیستم حمل و نقل عمومی نیز گفت: تعطیل شدن مترو و اتوبوس ترددهای ضروری بخشی از شهروندان فاقد خودروی شخصی را با مشکل مواجه کرده است اگر با مشارکت مردم و طی روزهای آینده شاهد کاهش شمار مبتلایان به کروناویروس در شیراز باشیم و رفتار مردم در خصوص استفاده از ماسک و رعایت حداقل‌های بهداشتی تداوم داشته باشد، سیستم حمل و نقل عمومی فعال خواهد شد.