جمهوری اسلامی و طوفان مدرنیسم
حسن جعفریانی (عضو هیات علمی دانشگاه)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1516

اسطوره ها نمرده اند فقط همین نزدیکی دستفروشی می‌کنند

همدلی| در حادثه آتش‌سوزی که در کلینیک سینا اطهر در شمال تهران اتفاق افتاد 19 نفر از هموطنان‎‌مان جان خود را از دست دادند. بنابر اظهار نظرهای مسئولان بیمارستان شهدای تجریش، دود غلیظ ناشی از انفجار جان همه قربانیان را گرفته و علائم سوختگی ناشی از آتش‌سوزی در هیچکدام از جانباختگان مشاهده نشده است. با توجه به این گفته‌ها اگر سرعت عمل در نجات گرفتار شدگان انجام‌‌ می‌گرفت شاید تعداد بیشتری زنده‌‌ می‌ماندند.
به گفته شاهدان عینی ایثارگری و شجاعت چند نفر از افراد حاضر در صحنه باعث شد قبل از رسیدن نیروهای امدادی، آمار کشته شدگان و مجروحان این حادثه بیشتر نشود. یکی از این هموطنان عنایت آزغ، جوان رامهرمزی است که در نزدیکی کلینیک اطهرسینا دستفروشی‌‌ می‌کرد. در فیلمی که از مصاحبه او بعد از حادثه پخش شده‌‌ می‌گوید با شنیدن انفجار متوجه شدت حادثه شده و به سرعت خود را به محل رسانده و با شکستن شیشه‌ها از ساختمان 5 طبقه بالا رفته و زنان و کودکانی را که در پشت بام ساختمان درخواست کمک داشتند به نقطه امنی هدایت کرده است.
این از جان گذشتگی و سرعت عمل را ما بیشتر در فیلم‌های سینمایی‌‌ می‌دیدیم و همیشه فکر‌‌ می‌کردیم در دنیای واقعی از این دست اتفاقات خوشایند را شاهد نیستیم.
اما انگار هنوز هستند اسطوره‌هایی که در میان ما زندگی‌‌ می‌کنند و نجات جان چند نفر از انسان‌ها برای‌شان شیرین‌تر از هر چیزی است. جا دارد که مسئولان مربوطه با پیدا کردن این جوان تقدیری شایسته از او داشته باشند تا با ترویج فرهنگ انسان دوستی قدمی در این راه