کرونا، محرم و یک حق‌الناس بزرگ
  ولی‌الله شجاع پوریان (مدیر مسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1478

شهردار اصفهان:

همزمان 10 ایستگاه خط دوم مترو در حال احداث است

اصفهان – خبرنگار همدلی:شهردار اصفهان گفت: طی سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به اصفهان، شهرداری اصفهان مذاکراتی را برای دریافت اوراق مشارکت به منظور ساخت متروی اصفهان انجام داد‌. به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌‌ای شهرداری اصفهان، قدرت‌اله نوروزی در ارتباط زنده رادیویی با برنامه «سلام اصفهان» با اشاره به این‌که هفتم تیرماه و یاد و خاطره شهید بهشتی و یاران و خدمت‌گزاران مردم که در سال 60 به شهادت رسیدند را گرامی می‌داریم و روز قوه ‌‌قضائیه را به همه قضات و کارکنان قضایی تبریک می‌گوییم، اظهار کرد: پایان هفته گذشته دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، مهمان استان اصفهان بود که در مذاکره با وی برای کمک به مترو، «بی‌آر‌تی» و برخی مسائل دیگر دستورهای خوبی برای شهرداری اصفهان صادر شد تا با پیگیری بعدی بتوانیم برخی موانع را مرتفع کرده و با دریافت اوراق مشارکت برای مترو گام‌های استوار ساخت خطوط مترو را محکم‌تر برداریم‌. وی ادامه داد: در حال حاضر 10 ایستگاه خط دو مترو در اصفهان در حال احداث است و هفته گذشته تی بی ام( دستگاه حفار) در چهارمین ایستگاه یعنی ایستگاه عمان سامانی وارد کار شد‌.

*توسعه شهر و انقلاب عمرانی با قدرت جلو می‌رود

شهردار اصفهان تصریح کرد: اگرچه شرایط مالی برای ساخت مترو دشوار و کار سخت است اما فرزندان مردم در شهرداری، توسعه شهر و انقلاب عمرانی را با قدرت تداوم می‌بخشند و پروژه‌ها را جلو می‌برند. وی افزود: این هفته شنبه‌های خلاق به ایستگاه پنجم خود می‌رسد و برای دومین هفته طرح «دسترنج» به عنوان موضوع شنبه‌های خلاق مطرح است‌. شنبه‌های خلاق به دریافت نظرات شهروندان اختصاص دارد و مدیریت شهری منتظر نظرات مردم است‌. وی گفت: طرح دسترنج، به فروش خلاقانه کالاها و محصولات مناطق و روستاهای مختلف استان اصفهان اختصاص دارد‌.
وی ادامه داد: هدف این طرح، تقویت فروش محصولات و اقتصاد در این مناطق است تا تولید بیشتر محصولات بتواند به رشد اقتصادی مناطق منجر شود؛ امیدواریم این طرح گامی برای تحقق شعار امسال یعنی جهش تولید، باشد.
شهردار اصفهان همچنین به برنامه‌های «هر یکشنبه، یک افتتاح» اشاره و ابراز امیدواری کرد: این برنامه زمینه خدمت بیشتر خادمان مردم در شهرداری را فراهم کرده تا کارها با سرعت پیش رود. وی با اشاره به گفته شهید دکتر بهشتی که «بالاترین خدمت به جامعه انسان‌ها و محکم‌ترین و استوارترین پایه برای زندگی کردن انسان‌ها این است که اندیشیدن را به آنها بیاموزیم» افزود: همین طرز تفکر بود که کوردلان را به سوی ترور ایشان سوق داد زیرا اگر ملتی اندیشیدن را بیاموزد و بتواند درست فکر کند، بقیه کارها را می‌تواند خودش انجام دهد.