کرونا، محرم و یک حق‌الناس بزرگ
  ولی‌الله شجاع پوریان (مدیر مسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1478

معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفای استان اصفهان اعلام کرد:

ارائه 23 خدمت غیرحضوری به مشترکان

همدلی| اصفهان – یحیی مرادیان-خبرنگار همدلی:معاونت خدمات مشترکین و درآمد، با داشتن چهار مدیریت تحت عنوان خدمات مشترکین، پیاده‌سازی و اجرای تعرفه‌ها، وصول و درآمد و مشترکین خاص در تلاش است در سطح استان خدمات شرکت را به بهترین نحو در اختیار مشترکین قرار دهد‌.«رضا رضایی» معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آبفا استان اصفهان در گفت‌وگویی اختصاصی به برخی از فعالیت‌های این بخش اشاره کرد که در ادامه می‌خوانید.
-دفتر خدمات مشترکین وظیفه نظارت بر حسن ارائه خدمات 23 گانه در بخش مشترکین را دارد و نیز پاسخگویی به مراجعات حضوری مشترکین و گسترش خدمات غیرحضوری، ایجاد بستر‌های لازم برای بهبود مستمر روش‌های انجام کار در کلیه مناطق خودگران، تدوین و تنظیم قراردادهای بخش مشترکین و پیگیری برون‌سپاری فعالیت‌های مربوطه را بر عهده دارد‌.
-در سال 98 مشترکین کم مصرف که کمتر از 14متر مکعب درماه آب مصرف کرده بودند مورد تشویق قرار گرفتندو به ازای هر مترمکعب مصرف، 170 تومان به آنها برگردانده شد.
-تعرفه‌های ابلاغی به گونه‌ای است که حالت بازدارندگی دارد زیرا زمانی که بیش از الگو آب مصرف شود محاسبه آب بها به صورت افزایش پلکانی محاسبه می‌شود‌.
-هم‌اکنون مشترکان می‌توانند با تماس ۱۵۲۲ و شماره‌گیری کلید ۵، شماره کنتور خود را اعلام کنند و سپس رقم آب‌بها محاسبه و به‌وسیله پیامک به مشترک اعلام می‌شود؛ همچنین به منظور رضایت مشترکان، روش دیگر، ارسال پیامکی شماره کنتور برای کنتورنویس است که در این روش، شماره همراه کنتورنویس هر محدوده برای مشترکان پیامک می‌شود.
در این روش، مشترکان به‌وسیله تلفن همراه خود طبق الگوی: * شناسه قبض # شماره رقم کنتور را به شماره ۳۰۰۰۰۱۵۲۲ پیامک می‌کنند.
روش دیگری که در حال راه‌اندازی است، ورود به پرتال شرکت به آدرس www.abfaesfahan.ir و ثبت شماره کنتور در لینک تعیین شده است.
تمام تلاش ما در شرایط اضطراری ناشی از شیوع ویروس کرونا حفظ سلامت عموم شهروندان عزیز و همکاران تلاشگرمان است و اولویت را تا حدامکان بر اجرای اقدامات از طرق مختلف با هدف پیشگیری از گسترش این ویروس قرار داده‌ایم‌. همچنین نسخه اندرویدی خدمات همراه آبفای استان اصفهان هم‌اکنون به‌طور رایگان از فروشگاه‌های اینترنتی کافه بازار، ایران اپس و مایکت قابل دریافت و نصب روی تلفن‌های همراه است.
مشترکان می‌توانند با استفاده از کد دستوری #۱۵۱۵۲۲*۶۶۵۵* اقدام به ثبت شماره کنتور واحد مسکونی خود کنند‌.گفتنی است استفاده از کدهای دستوری نیازمند نصب هیچ نرم‌افزاری نیست و مشترکان می‌توانند با گرفتن کد دستوری یاد شده با تلفن همراه خود، خدمات شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان را دریافت کنند ‌.همچنین پرداخت آب‌بها از طریق درگاه‌های غیرحضوری نظیر پورتال شرکت به نشانی www.abfaesfahan.ir ، کارافزار(اپلیکیشن) خدمات همراه آبفای استان اصفهان، کد دستوری(USSD) #151522*6655* و 80 دفتر پیشخوان دولت در سطح استان اصفهان امکان پذیر است.
وی در ادامه در باره خدمات 23 گانه شرکت آبفا گفت:»خدمات 23گانه شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان که از طریق سامانه 1522 ارائه می‌شوند عبارتند از:
1-واگذاری انشعاب آب 2- واگذاری انشعاب فاضلاب 3- تغییر کاربری انشعاب آب 4- پاسخ به استعلام مالکیت انشعاب آب 5- تغییر مشخصات مشترکین آب و فاضلاب 6-تغییرتعداد واحد مسکونی مشترکین آب و فاضلاب 7- تغییر ظرفیت قراردادی انشعاب آب 8- تغییر قطر انشعاب آب 9- تفکیک کنتور آب10- تغییر مکان کنتور آب 11- آزمایش کنتور آب 12- تعویض کنتور آب 13- نصب سیفون اضافی فاضلاب 14- قطع موقت و وصل انشعاب آب 15- جمع‌آوری یا ادغام انشعاب آب 16- تسویه حساب بدهی مشترکین آب و فاضلاب 17- درخواست بررسی صورت حساب مشترکین آب و فاضلاب 18- اعلام کارکرد کنتور آب 19- مشاهده سوابق صورتحساب‌های و پرداختی‌های مشترکین آب و فاضلاب 20- فروش آب تانکری 21-پاسخگویی به شکایات مرتبط با آب و فاضلاب 22- رسیدگی به پیشنهادات حوزه آب و فاضلاب 23- درخواست لوازم کاهنده مصرف آب .
شایان ذکر است با توجه به شرایط بحران آب در استان اصفهان از سال 1392 به منظور تقسیم و توزیع بهینه آب در کل حوزه‌های تحت پوشش شرکت؛ کارگروهی با عنوان «کارگروه تخصیص آب» متشکل از معاونت‌های بهره‌برداری، خدمات مشترکین و درآمد و مهندسی و توسعه تشکیل شد که امور مشترکین خاص، دبیری آن را برعهده دارد‌.کاربری‌های خاص از جمله باغ‌ها، گلخانه‌ها، دامداری‌ها، پرورش قارچ، واحدهای غیر مسکونی و متقاضیان با ظرفیت‌های غیر متعارف و..‌.باید جهت واگذاری انشعاب، مجوز کارگروه تخصیص آب را اخذ کنند.