کرونا، محرم و یک حق‌الناس بزرگ
  ولی‌الله شجاع پوریان (مدیر مسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1478

در قالب تفاهمنامه همکاری؛

پروژه‌های مشترک زمین‌شناسی و بسیج مهندسی برای احیای معادن

تهران- ایرنا- سازمان‌های زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور و بسیج مهندسی صنعتی در قالب تفاهمنامه همکاری، پروژه‌های مشترک با رویکرد ایجاد اشتغال در حوزه معادن کوچک با تاکید بر گوهرسنگ‌ها انجام خواهند داد.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و سازمان بسیج مهندسی صنعتی کشور ظهر دیروز (سه‌شنبه) توسط علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت و علی‌اصغر شهبازی امضا شد. تفاهمنامه یاد شده به‌منظور جهش تولید و ایجاد اشتغال با هدف توسعه در مناطق محروم و آموزش جامعه هدف و توسعه علوم‌زمین و اکتشاف مواد معدنی به امضای دو طرف رسید.
بر اساس این گزارش، استفاده از ظرفیت سرمایه انسانی متخصص با رویکرد ارتقای سطح فعالیت‌های تخصصی علوم‌زمین و اکتشاف ذخایر معدنی در کشور در قالب انجام پروژه‌های مشترک به عنوان موضوع اصلی این تفاهم‌نامه یاد شده است. همچنین، اجرای همایش‌های تخصصی، کارگاه‌ها، دوره‌های آموزشی مشترک در چارچوب توانمندسازی و ارتقای سطح علمی فارغ‌التحصیلان زمین‌شناسی و معدن، استفاده فارغ‌التحصیلان زمین‌شناسی و معدن معرفی شده بسیج مهندسی از پایگاه اطلاعاتی داده‌های علوم زمین کتابخانه و اسناد علمی مکتوب طبق مقررات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بخشی از مفاد این تفاهمنامه است.
فراهم سازی شرایط مناسب و همکاری برای ارتقای دانش متخصصان زمین‌شناسی و معدن با حمایت از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری، حمایت و پشتیبانی لجستیکی از برنامه‌های مشترک در سطح استان‌ها از دیگر سرفصل‌های این تفاهمنامه است.
ایجاد کارگروه مشترک در زمینه فعالیت‌های دوجانبه به منظور هماهنگی و ساماندهی پروژه‌ها، انجام بازدیدهای علمی و تورهای معدنی متقابل برای کارکنان و شاغلان از ظرفیت‌ها و امکانات آموزشی و پژوهشی و استفاده از سایر امکانات تحقیقاتی شامل آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تخصصی بنا بر مقررات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به عنوان زمینه‌های همکاری دو طرف تعریف شده است.