روز خبرنگار و زوایایی که باید بهتر دید
  ولی‌الله شجاع پوریان (مدیر مسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1483

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خبر داد

تصویب ١۵ موافقت اصولی برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری کرمانشاه

کرمانشاه-خبرنگارهمدلی:مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه از تصویب ۱۵ طرح سرمایه‌گذاری برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری با اعتباری بالغ بر 740میلیارد ریال خبر داد.
دکتر قادری، با بیان این مطلب گفت:تبلیغات مؤثر اداره‌کل استان در معرفی توانمندی‌های گردشگری استان در زمینه‌های توریسم روستایی، سلامت و درمان، اکوتوریسم و... باعث اشتیاق سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در حوزه تأسیسات خدمات گردشگری شده است.
او افزود:در این راستا کمیته فنی سرمایه‌گذاری اداره‌کل استان برگزار شد و با تعداد زیادی از تقاضاها برای موافقت اصولی برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری موافقت کرد. مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری وصنایع‌دستی کرمانشاه تصریح کرد: در چهارمین جلسه کمیته فنی نیز ۱۸ طرح مورد بررسی قرار گرفت که برای ۱۵ طرح شامل هشت اقامتگاه بوم‌گردی، سه محوطه گردشگری، دو مرکز تفریحی، دو رستوران بین‌راهی و یک سفره‌خانه سنتی در شهرهای اسلام آباد، صحنه، بیستون، پاوه و اورامانات، مجوز صادر شد.
او تأکید کرد:تسریع و تسهیل در روند صدور موافقت اصولی برای تأسیسات گردشگری بر اساس کیفیت و استانداردهای لازم خواهدبود و هدف ما برای صدور موافقت اصولی، کمیت نیست.

آمادگی استان برای برگزاری رویداد بزرگ کرمانشاه ۲۰۲۰

در همین حال در چهارمین جلسه کمیته فنی سرمایه‌گذاری که در کرمانشاه برگزار شد، بر آمادگی این استان برای رویداد بزرگ کرمانشاه 2020 تأکید شد و بر اساس مصوبه کارگروه اشتغال استان، مقرر شد 200هزارمیلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های گردشگری در نظر گرفته شود.
اصغر رشنو معاون سرمایه‌گذاری کرمانشاه در حاشیه این جلسه گفت:براساس این مصوبه، دستگاه‌های اجرایی هر هفته کمیته فنی خود را در راستای توسعه استان برگزار می‌کنند.
او با اشاره به این‌که در این جلسه ۱۸ طرح مورد بررسی قرار گرفت، اعلام کرد:موافقت اصولی ۱۵ طرح شامل اقامتگاه‌های بوم‌گردی، مرکز تفریحی و سرگرمی، محوطه گردشگری، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، رستوران‌های سرراهی که از مصادیق شانزده‌گانه گردشگری محسوب می‌شود، صادر شد.
رشنو افزود:سرمایه‌گذاری برای این طرح‌ها بالغ بر 740 میلیارد ریال است که در مناطق اورامانات، شهرستان‌های صحنه، کرمانشاه و بخش بیستون اجرا خواهند شد.
او با اشاره به آثار تاریخی استان که ثبت ملی و جهانی شده‌اند گفت:کرمانشاه با ایجاد زیرساخت‌ها و بهبود کیفیت مراکز گردشگری، آماده برگزاری رویداد بزرگ کرمانشاه ۲۰۲۰ خواهد بود و امیدواریم این استان به‌عنوان یک استان پایلوت در کشورف برای رویدادهای بزرگ گرشگری معرفی شود.