روز خبرنگار و زوایایی که باید بهتر دید
  ولی‌الله شجاع پوریان (مدیر مسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1483

فرار‌هالیوودی زندانیان در هرمزگان

همدلی| روز دوشنبه فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌دهد چند نفر با سر و روی بسته یک مینی‎بوس حامل زندانیان را متوقف کرده و افرادی را از آن خارج می‌کنند. در حالی که چند نفر نیز در کنار جاده به صورت دست بسته دراز کشیده‌‌اند. ساعتی بعد رسانه‌ها خبر دادند که در حمله مسلحانه به اتوبوس حامل زندانیان در شهرستان میناب استان هرمزگان، چند تن از زندانیان موفق به فرار شده‌‌اند. به گزارش این رسانه‌ها با حمله به خودروی حمل زندانیان در هرمزگان، تعدادی از زندانیان موفق به فرار شدند.

حمله مسلحانه به خودروی حامل زندانیان در هرمزگان

خبرگزاری برنا در این باره نوشت: سه دستگاه خودروی پژو به مینی‌بوس حامل زندانیان حمله کرده و موفق به فراری دادن زندانیان شده‌‌اند. برنا افزود: در حمله مسلحانه دیروز به اتوبوس حامل زندانیان در شهرستان میناب استان هرمزگان، چند تن از زندانیان که جزو «اشرار مسلح» بودند، موفق به فرار شده‌‌اند. برخی افراد محلی از درگیری مسلحانه در اطراف مینی‌بوس خبر دادند.
همچنین خبرگزاری فارس نوشت: خودروی حامل متهمان پرونده قتل ‌‌رئیس پاسگاه چغازردی میناب، روز گذشته در مسیر بازگشت از دادگاه مورد حمله افراد مسلح قرار می‌گیرد و متهم اصلی از می‌گریزد. روز گذشته متهم اصلی پرونده قتل شهید حجت‌الله دشتبانی فرمانده ایست و بازرسی چغازردی میناب، در حین بازگشت از دادگاه با همکاری چند فرد مسلح اقدام به فرار می‌کند. مینی‌بوس حامل متهم به قتل حوالی ظهر روز گذشته در بازگشت از دادگاه مورد حمله افراد مسلح قرار می‌گیرد و متهم به همراه یک خودرو از چنگال قانون می‌گریزد. همچنین این افراد مسلح در حوالی ایست و بازرسی سرنی نیز بار دیگر با نیروهای پلیس درگیر می‌شوند.شهید دشتبانی تیرماه ۹۸ در درگیری مسلحانه با اشرار به شهادت رسید و مهر ۹۸ متهم اصلی پرونده دستگیر شد. در آن روز سرهنگ عباسعلی بهدانی‌فرد جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان در تشریح جزئیات این خبر گفت: با تلاش شبانه‌روزی ماموران پلیس آگاهی استان و همکاری پلیس آگاهی میناب، قاتل شهید حجت الله دشتبانی در یک عملیات پیچیده پلیسی در شهر یزد شناسایی و دستگیر شد. وی افزود: در پی درگیری مسلحانه ماموران با قاچاقچیان مواد مخدر در ۱۹ تیرماه امسال-98- که منجر به شهادت فرمانده ایست و بازرسی شهید چغازردی شهرستان میناب شد، موضوع دستگیری قاتل یا قاتلان این شهید والامقام به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت. این مقام انتظامی تصریح کرد: با هوشیاری ماموران پس از شهادت شهید دشتباتی، قاتل شهید شناسایی و با توجه به تغییر پی در پی محل اختفای متهم، با انجام کار گسترده اطلاعاتی، بهره‌گیری از شیوه‌های پلیسی و انجام اقدامات فنی و پلیسی سرانجام مخفیگاه متهم در شهر یزد شناسایی شد. سرهنگ بهدانی‌فرد تصریح کرد: اکیپی از مأموران با هماهنگی مقام قضایی و اخذ نیابت جهت دستگیری به محل مورد نظر اعزام و با همکاری پلیس آگاهی استان یزد و انجام مراقبت‌های لازم سرانجام دریک عملیات ضربتی و غافلگیرانه متهم در مخفیگاهش در یزد دستگیر شد.