هراس از یک استعفای احتمالی
محسن خرامین (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1538

شهردار شیراز در گفت و گوی تصویری با شهردار فلورانس ایتالیا:

آمادگی همکاری‌‌‌های فرهنگی مشترکی با فلورانس را داریم

شیراز-خبرنگار همدلی:شهردار شیراز و شهردار فلورانس ایتالیا در خصوص ویروس کرونا، اشتراکات تاریخی و فرهنگی و همکاری‌‌‌های دوجانبه با یکدیگر به صورت تصویری گفت و گو کردند.
شهردار شیراز در دیدار مجازی با شهردار فلورانس ایتالیا گفت: ویروس کرونا نشان داد که مستقل از مرز، جغرافیا و نژاد مردم جهان با یک مشکل مشترک روبرو هستند و برای غلبه بر این مشکل مشترک باید همراهی و همگامی مشترک داشته باشند.
مهندس اسکندرپور افزود: دنیای پس از اتمام شیوع ویروس کرونا، دنیای متفاوتی است و شهرهای تاریخی که زمینه‌‌‌های مشترک فرهنگی دارند می‌توانند نقش بیشتری را در آن فضا ایفا کنند.
وی اضافه کرد: همین جا اعلام می‌کنم که آمادگی همکاری‌‌‌های فرهنگی مشترکی را داریم.
شهردار فلورانس نیز در گفت و گوی تصویری با شهردار شیراز عنوان کرد: شیراز به خاطر تاریخ غنی‌اش شهری بین‌المللی است.
داریو ناردلا اضافه کرد: من به شیراز و ایران علاقه‌مند هستم. پدرم یک شرق شناس به ویژه در مورد مسائل خاورمیانه بود که زبان فارسی نیز بلد بود و در خانه آنها کتابهای بسیاری درخصوص زبان فارسی وجود دارد.
وی افزود: در حال ازسرگیری فعالیت‌‌‌های اقتصادی هستیم اما متاسفانه با بحران‌‌‌های اجتماعی و اقتصادی روبرو هستیم که آسیب‌‌‌های زیادی به ما زد. تلاش ما در جهت کم کردن این آسیب‌‌‌ها است، چرا که فلورانس به عنوان یک شهر توریستی با داشتن سالانه ۱۴ میلیون گردشگر با مشکلات زیادی روبه رو شده است.
شهردار فلورانس گفت: سال آینده هفتصدمین سالگرد دانته را برگزار خواهیم کرد، و برنامه بین‌المللی خواهیم داشت. ما میتوانیم این اقدام فرهنگی را با همکاری هم انجام داده و این برادری را با دعوت از زبان شناسان ایرانی و ایتالیایی بین شهرهای شیراز و فلورانس به وجود بیاوریم.
ناردلا خاطرنشان کرد: خیلی علاقه مند به همکاری با شیراز هستم و یکی از طرح‌‌‌هایی که برای سال 2020 تنظیم کرده بودم سفر به ایران بود که متاسفانه انجام نشد و مطمئنا می‌توان رابطه با شیراز را در سال 2021 به وجود آورد.