هراس از یک استعفای احتمالی
محسن خرامین (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1538

رونمایی از سامانه شبکه اطلاع رسانی شهر همزمان با روز جهانی ارتباطات

سامانه شبکه اطلاع رسانی شهر؛ گامی در جهت ارتباط موثرتر شهرداری و ذی‌نفعان

اصفهان -خبرنگار همدلی:سامانه شبکه اطلاع‌رسانی شهر، همزمان با روز جهانی ارتباطات از سوی اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری و با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری(فاوا) به صورت پایلوت در منطقه 14 شهرداری اصفهان، رونمایی شد.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌‌ای شهرداری اصفهان، این سامانه تلاش می‌کند اخبار و رویدادهای متفاوت شهر و شهرداری را در معرض دید عموم قرار داده و شهروندانی که کمتر با فعالیت‌‌‌های شهرداری آشنا هستند را در قالب‌‌‌های عکس، فیلم و خبر کوتاه، از این فعالیت‌‌‌ها مطلع سازد.
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان نیز در این آیین ضمن تسلیت شهادت حضرت علی (ع) و ضمن تبریک روز ارتباطات به تلاشگران عرصه ارتباطات، اظهار کرد: ارتباطات صدای سخن عشق است و با وجود همه سختی‌‌‌هایی که وجود دارد، همکاران من در روابط عمومی‌‌‌های بخش‌‌‌های مختلف شهرداری تلاش می‌کنند اتفاقاتی که در شهر رقم می‌خورد را برای مردم روشن کرده و به مردم پاسخگو باشند. همچنین تلاش می‌کنند در دل این اقدامات از مشکلات مردم گره‌گشایی کنند.
ایمان حجتی تصریح کرد: اداره کل ارتباطات در مجموعه راهبردهای خود برای توسعه ارتباط شهرداری و ذی‌نفعان، توسعه ابزارها، زیرساخت‌‌‌ها و سامانه‌‌‌ها را در دستور کار قرار داد که امروز یکی از این سامانه‌‌‌ها که ویژه مخاطبین ما در مناطق، سازمان‌‌‌ها و فضاهای فیزیکی شهرداری طراحی شده است، رونمایی می‌شود.
وی افزود: همچنین در 14 تیرماه روز شهرداری‌‌‌ها نسخه جدید درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان با شمایل و خدمات جدید معرفی می‌شود. در نسخه جدید، معماری این درگاه به صورت مخاطب محور طراحی شده و مخاطب از طریق مراجعه به آن به راحتی و سهولت، به نیازهای خود دسترسی پیدا می‌کند. 70 درصد سامانه جدید در 14 تیرماه برای رونمایی آماده می‌شود و 30 درصد باقیمانده حداکثر تا 4 ماه بعد از آن راه اندازی می‌شود.
حجتی اضافه کرد: سومین سامانه‌‌ای که در نظر داریم اپلیکیشن شهروندی است که در مرحله عقد قراردادها و تعیین پیمانکار است. در صورتی که بتوانیم این سامانه را نیز در زمان مناسبی به بهره برداری برسانیم می‌تواند کمک بسیار خوبی برای مردم بوده و در مواقعی مانند فاصله گذاری‌‌‌های اجتماعی موثر باشد.