هراس از یک استعفای احتمالی
محسن خرامین (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1538

غلامعلی رجایی فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با همدلی:

در دل سیاهی کرونا منتظر روشنی باشیم

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ارزیابی خود از سال آینده و ضرورت امیدواری به روزهای پیش رو گفت: بالاخره ما موظف هستیم که امیدواری خود را حفظ کنیم در همین مصیبت سیاه کرونا هم روشنایی‌ها و امیدها و فرصت‌هایی هست که باید از آن استفاده کنیم.
غلامعلی رجایی فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با روزنامه همدلی درباره امیدواری که باید در فضای جامعه وجود داشته باشد، گفت: در دل هر مصیبتی نعمت‌هایی نهفته شده است. به هرحال این مصیبت کرونا هم اولین مصیبت برای مردم ایران و همچنین مردم جهان نبوده است. مهم این است که ما چقدر بتوانیم از این مصیبت درس بگیرم و بر اساس تجربیاتی که به دست می‌آید از بحران عبور کنیم و خود را برای بحران‌های بعدی آماده کنیم. بالاخره جهان و زندگی هیچ گاه بدون بحران و مشکلات نمی‌ماند ولی مهم این است که ما همیشه آماده باشیم.
او با تاکید بر اینکه ما موظف به حفظ امید هستیم، افزود: جای امیدواری وجود دارد و ما باید امیدوار باشیم که بالاخره می‌توانیم با کسب دانش و تجربه با مشکلات با شیوه‌های بهتری روبه‌رو شویم. هرچند که مشکلات زیاد باشد.
رجایی با اشاره به مسائل سیاسی در سال جدید تصریح کرد: در سالی که گذشت بالاخره اصول‌گرایان توانستند مجلس را در دست بگیرند و احتمالا بر این اساس هم بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری آینده به پیش بروند، ولی با این حال باید به جابه‌جایی قدرت امیدوار بود. چرا که پیش بینی می‌شود از این پس اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان در قالب جدیدی وارد رقابت با یکدیگر می‌شوند.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ما امیدوار هستیم در آینده دولت از اشتباهات خود درس بگیرد و تلاش کند تا رابطه خود با جامعه را ترمیم کند و سرمایه اجتماعی از دست رفته خود را در بین مردم بازیابد.
امید است که دولت با تقویت سیستم اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای خود در این مسیر وارد شود ضمن این که بیش از گذشته به آسایش و رفاه مردم توجه کند. اکنون به نظر می‌رسد که دولت هنوز متوجه ابعاد وسیع و وحشتناک این مصیبت کرونا نیست ولی ما امیدواریم که با آگهی مردم این موضوع زودتر ختم به خیر شود و از وقوع بحران‌های بعدی هم جلوگیری شود.
رجایی ادامه داد: من فکر می‌کنم کمتر آسیبی تاکنون در جهان مانند کرونا توانسته مرزها را به این شکل درنوردد و اپیدمی شود. ولی با این حال همین مصیبت هم توانسته باعث همبستگی بشر شود و ملت‌ها را به سمت هم بکشاند که یار و یاور یکدیگر باشند.
ملت ما هم به‌زودی با دعاهایی که می‌کنند این آزمون سخت را پشت سر می‌گذارند. باید از مردم خواهش کنیم که فارغ از سیستم حکومت و رسانه‌های رسمی یکدیگر را بیشتر به رعایت اصول بهداشتی دعوت کنند تا به این ترتیب زنجیره شیوع کرونا قطع شود.
واقعا انصاف نیست که کادر پزشکی ما دچار خسران شود. همه این عزیزان متخصصان این کشور هستند که به نوعی سرمایه کشور محسوب می‌شوند، واقعا به لحاظ شرعی هرکسی مسئول است اگر که باعث مرگ این کادرهای زحمت کشیده و متخصص شود.