دوم خرداد و دیگی که برای «ما» نجوشد
فضل‌الله یاری (سردبیر)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر
1427

پس از هشدار هواشناسی لرستان

روستاهای حاشیه رودخانه کشکان تخلیه شدند

پس از آنکه هواشناسی لرستان از وقوع باران‌های سیلابی و خطر سیل در این استان هشدار داده بود، بخشدار مرکزی پلدختر از تخلیه روستاهای حاشیه رودخانه کشکان خبر داد، همچنین فرماندار درود از مقاومت تعدادی زیادی از افراد و ساکنان رودخانه تیره، برای ترک خانه‌هایشان با وجود هشدارهای هواشناسی در خصوص سیل، گلایه کرد.
بخشدار مرکزی پلدختر گفت: روستاهای حاشیه رودخانه کشکان تخلیه شدند. مرتضی کائیدی فرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: براساس پیش‌بینی هواشناسی بین ۱۰۰ تا ۱۴۰ میلی متر بارش باران امروز و فردا رخ می‌دهد.
وی ادامه داد: بر این اساس روستاهای حاشیه رودخانه کشکان تخلیه شدند.
بخشدار مرکزی پلدختر اضافه کرد: تاکنون مشکل خاصی در روستاهای بخش مرکزی این شهرستان گزارش نشده است.
برخی‌ها برای ترک منازل مقاومت می‌کنند
فرماندار دورود می‌گوید: با وجود هشدارهای هواشناسی در خصوص سیل، متاسفانه افراد کمی حاضر شدند، منازل را ترک کنند.
مجتبی بیرانوند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بارش‌ها از روز گذشته در شهرستان دورود آغاز شده و تا الان ادامه دارد که با توجه به هشدارهای هواشناسی اقدامات لازم را انجام داده‌ و چندین جلسه ستاد مدیریت بحران را برگزار کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه به ساکنان رودخانه تیره اعلام کرده‌ایم که منازل را ترک کنند، تصریح کرد: متاسفانه این موضوع مورد استقبال قرار نگرفت و افراد کمی منازل را ترک کردند.
بیرانوند با بیان اینکه اقدامات لازم را برای جلوگیری از حوادث احتمالی اجرا کرده‌ایم، افزود: ۸ نقطه برای اسکان اضطراری با رعایت مسائل بهداشتی و تجهیز وسایل گرمایشی درنظر گرفته‌ایم و شب گذشته چند خانوار در این مناطق اسکان داشتند.
فرماندار دورود با بیان اینکه در روستاها، دهیاران پای کار هستند و وظایف آنان مشخص است، ادامه داد: اقدامات خوبی در روستاها انجام شده و تاکنون مشکل خاصی نداشته‌ایم.
وی یادآور شد: سطح رودخانه‌ها فعلا نرمال است و اگر آب از حد معمول بیشتر شود، دریچه‌ی سد مروک باز خواهد شد.
بیرانوند با بیان اینکه در برخی نقاط شهری و روستایی که در معرض سیل قرار دارند برای تخلیه به درب منازل مراجعه کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی مقاومت کرده و حاضر نشدند که خانه‌ها را ترک کنند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر لرستان گفت: پنج بالگرد در فرودگاه شهرستان خرم‌آباد مستقر است و تمام امکانات و نیروهای امدادی که در بحث سیلاب‌ها و آب‌های خروشان تخصص دارند به استان دعوت شده‌اند.
عزیز علی امرایی ظهر دیروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به سیل فروردین ماه امسال نقاط ضعف را بررسی و از سازمان امداد و نجات کشور درخواست کمک کردیم.
وی افزود: پنج بالگرد در فرودگاه شهرستان خرم‌آباد مستقر است و تمام امکانات و نیروهای امدادی که در بحث سیلاب‌ها و آب‌های خروشان تخصص دارند به استان دعوت شده‌اند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر لرستان با اشاره به اینکه تمام انبارها مملو از اقلام امدادی است، بیان کرد: از نیروهای امدادی استان‌های همجوار دعوت کردیم و در استان و شهرستان پلدختر و معمولان مستقر شدند؛ چنانچه مشکلی پیش آید از ظرفیت آنها استفاده می‌کنیم.
وی با بیان اینکه در قسمت‌های شمالی استان نیز تمام امکانات ما به روز هستند، عنوان کرد: تجهیزات ما در شهرستان‌های الیگودرز، ازنا، دورود، نورآباد، کوهدشت و شهرستان چگنی آماده و همه نیروها مستقر شده و مشکلی وجود ندارد.