روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
12 آذر 1398  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 68112
0
0
کتاب «اسرار خانه‌ نفرین شده» منتشر شد
جلد نخست مجموعه «بازگشت دراکولا» با عنوان کتاب «اسرار خانه‌ نفرین شده» نوشته بهروز واثقی از سوی انتشارات سین منتشر شد.
نویسنده در جلد اول کتاب «اسرار خانه‌ نفرین شده» از مجموعه‌ای در ژانر ترس و وحشت با عنوان «بازگشت دراکولا» به دنبال بیان دنیای ذهنی نوجوانان و بحران‌ها و تنش‌های ذهنی و روانی نوجوانان مخصوصاً در ارتباط با شناسایی خود و مدیریت روابط با دیگران است.
بابک که شخصیت اصلی کتاب خانه‌ نفرین شده و مجموعه دراکولاست، نمادی از تمام نوجوانانی است که به خاطر خلقیات و یا ظاهر متفاوت‌شان ارتباط خیلی قدرتمند و موثری با دیگران ندارند و از سوی خانواده و اطرافیان خود به درستی درک نمی‌شوند. بابک نوجوانی است که مثل دیگر نوجوانان دوست دارد خود را به دیگران ثابت کرده و برتری‌ها و شایستگی‌های خود را به اثبات برساند. اگرچه خامی، کم تجربگی و البته عدم توانایی صحیح در کنترل هیجانات، او را در این مسیر با دردسرها و مشکلات مختلفی مواجه می‌سازد.
اگرچه دراکولا شخصیتی تخیلی و غیرایرانی است، در داستان‌های مجموعه بازگشت دراکولا، نویسنده تصویر و مختصات جدیدی از این موجود خیالی ارائه می‌دهد و با تلفیق داستانی این شخصیت‌ با موجودات و جادوگران خیالی ایران باستان مثل آل‌ها، عفریته‌ها، مردخوارها و ... و بردن مخاطب به سرزمین خیالی جادوان، سبک جدیدی از فضاسازی ترسناک و تخیلی را با بهره‌گیری از شخصیت‌های تخیلی ایرانی و غیر ایرانی ارائه می‌دهد.
بهروز واثقی تاکنون بیش از 120 عنوان کتاب داستانی را به چاپ رسانده است. در کارنامه این نویسنده کارهای سینمایی و تلویزیونی متعددی مثل نویسندگی فیلم‌نامه اولین فیلم رئال ـ انیمیشن ایران با نام «مبارک» و نویسندگی برنامه طنز خنده‌بازار نیز دیده می‌شود.
کتاب نخست از این مجموعه تحت عنوان اسرار خانه نفرین شده به تازگی از سوی انتشارات سین به چاپ رسیده و چهار جلد دیگر آن فرایند دریافت مجوز و چاپ را سپری می‌‌کند. محمد آژیرنیار، تصویرسازی و طراحی جلد این کتاب را برعهده داشته است.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه