روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
18 آبان 1398  |  فرهنگ و هنر  |  کد خبر: 67467
0
0
مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان:
معارف قرآنی در جامعه پیاده شود
همدان- خبرنگار همدلی:مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان بیان کرد: معارف قرآنی باید در جامعه پیاده شود تا زمینه منجی عالم بشریت مهیا شود.
حجت الاسلام محمدهادی نظیری چهارشنبه شب در دومین روز از آیین اختتامیه جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در همدان اظهار داشت: به برکت جمهوری اسلامی، زنان، مردان و کودکان به سمت قرآن و تلاوت این کتاب آسمانی هدایت شدند هر چند هدف نهایی فهم و عمل به قرآن است.
وی اضافه کرد: اگر قرآن در جامعه رونق و انس و حفظ قرآن رواج یابد جامعه به سمت عمل به آیات الهی نزدیک می‌شود چرا که قرآن نور هدایت، بیان و تبیان است و با دل و باطن انسان حرف می‌زند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی با بیان اینکه باید با قرآن مانوس و به آن نزدیک شد اضافه کرد: اگر معارف قرآنی را براحتی دل انسان می‌پذیرد، بدانید که خداوند اراده کرده شما را هدایت کند.
حجت الاسلام نظیری ارتباط و اتصال با قرآن را مقدمه ای برای فهم آن و بکارگیری قرآن در جامعه دانست و هدف از ترویج قرآن را بهره گیری از این اقیانوس با عظمت عنوان کرد.
وی به تبیین بخشی از زندگی نامه حضرت یوسف (ع) پرداخت و گفت: ثمره انداختن این حضرت در چاه، برده و زندانی شدن او، تربیت نیرو برای ساخت تمدن توحیدی در مصر بود.
۸۲ هزار و ۵۰۳ تن در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شرکت کردند
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه