روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
18 آبان 1398  |  فرهنگ و هنر  |  کد خبر: 67463
0
0
امام جمعه همدان:
دوری از قرآن عامل گرفتاری‌های بشریت است
همدان-معظمه فرحی-خبرنگار همدلی: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: قرآن کتابی برای نجات و سعادت بشریت بوده و دوری از آن عامل اصلی گرفتاری‌های عصر کنونی است.
حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی در آیین اختتامیه بیشت و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همدان، قرآن کریم را محل تجلی خداوند دانست و اظهار داشت: آیات الهی نجات بخش بشریت است و در صورت تمسک به آن می‌توان به سعادت دست یافت.
وی مهمترین علت بروز آسیب‌های اجتماعی را بی توجهی به آیات الهی دانست و اضافه کرد: دوری بشریت از قرآن از مهمترین عوامل مشکلات و گرفتاری‌های جامعه است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان بیان کرد: توجه به این آموزه‌ها در بطن زندگی و اجرایی کردن آن در جامعه برای سعادت ضروری است اما تاکنون بشر حقایق قرآن را درک نکرده‌ است.
حجت الاسلام شعبانی موثقی ابراز امیدواری کرد: برگزاری این قبیل جشنواره‌ها بستری برای بازگشت به قران باشد و جامعه برای دستیابی به آرامش و نورانیت به این کتاب الهی تمسک کند.
وی بیان کرد: ترویج آموزی‌های دینی و قرآن در جامعه یکی از وظایف اصلی مسئولان است در حالی که آنگونه که باید در این حوزه تلاش نشده است.
در این مراسم پیام ویدئویی آیت الله جوادی آملی از مراجع تقلید، به مناسبت بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت (ع) دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای حضار به نمایش گذاشته شد.
در این آیین، در هفت بخش و ۴۴ رشته از ۳۸۴ برگزیده قرآنی با اهدای تندیس و جوایز تقدیر به عمل آمد.
شرکت بیش از ۸۲ هزار تن در جشنواره قرآن و عترت علوم پزشکی
رئیس ستاد اجرایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استقبال از این جشنواره بی‌نظیر بود و ۸۲ هزار و ۵۰۳ تن در این جشنواره شرکت کردند.
رشید حیدری مقدم در آیین آغازین بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در همدان اظهار داشت: میزبان شرکت اساتید در این دوره از جشنواره ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با عنوان اینکه میهمانانی از ۶۷ دانشگاه کشور در همدان حضور یافتند یادآوری کرد: : این جشنواره در سه بخش دانشجویی، هیات علمی و کارکنان برگزار می‌شود که در دور نخست ۴۵۰ تن حضور یافتند و در مرحله دوم نیز این برنامه با حضور ۶۰۰ تن در حال برگزاری است. وی ادامه داد: این جشنواره در هفت بخش و ۴۴ رشته برگزار شده و امشب از ۳۸۴ تن از برگزیدگان تقدیر می‌شود.
رئیس ستاد اجرایی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این قبیل جشنواره‌ها انس با قرآن بیشتر شده و سرمایه‌های معنوی افزایش یابد.
حیدری‌مقدم اظهار داشت: امیدوارم با توجه به برگزاری شایسته این جشنواره، میزبانی بیست و پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز به همدان محول شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه