روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
17 مهر 1398  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 66776
0
0
تجلیل از یونس شکرخواه؛ روزنامه‌نگار
شکرخواه: آموختیم روزنامه‌نگاری ما را می‌کشد
مراسم بزرگداشت یونس شکرخواه، روزنامه‌نگار پیشکسوت که به‌تازگی بازنشسته شده است، با حضور جمعی از دوستان و همکاران قدیمی‌اش برگزار شد. او در این مراسم خاطرنشان کرد که نسل ما هیچ‌گاه بازنشسته نمی‌شود و ما همچنان ادامه داریم.
به گزارش ایسنا، در این مراسم که در فرهنگسرای رسانه‌ برگزار شد، مهدی محمدی، رئیس فرهنگسرای رسانه؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ فرید قاسمی، روزنامه‌نگار و پژوهشگر تاریخ مطبوعات ایران ؛ سیدمحمود دعایی، مدیر مسئول روزنامه «اطلاعات»؛ محسن اسماعیلی، نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری؛ فرشاد مهدی‌پور، مدیر مسئول روزنامه «صبح نو»؛ هادی خانیکی، روزنامه‌نگار پیشکسوت و استاد دانشگاه؛ حسن نمکدوست‌تهرانی، روزنامه‌نگار پیشکسوت؛ محمد خدادی، معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در توصیف اخلاق و کارهای این روزنامه‌نگار با سابقه سخن گفتند. سپس یونس شکرخواه نیز صحبت‌های خود را با زبان طنز آغاز و خاطراتی را از همکاران قدیمی خود بیان کرد.
او اظهار کرد: از نظر مهر و محبت که دوستان اشاره کردند، حاصل جمع همین کسانی هستم که صحبت کردند.‌ من مهربانی را از مهدی فرقانی، ذکاوت و سرسختی را از خانیکی، تکنیک را از فریدون صدیقی و آرامش را از منصور سعدی و بزرگ‌منشی را از آقای دعایی یاد گرفتم.
شکرخواه گفت: هیچ‌کدام از ما وابستگی به مقام نداریم. من هنوز هم مستاجرم و شجاعانه می‌گویم که در برابر صدها فرصت قرار گرفتم که خانه و ماشین بگیرم، اما یاد گرفته بودم پاکتی که درونش دیده نشود را دستم نگیرم.نسل ما نسل حاصل جمع است و قدر هم را می‌دانیم. ما معلم‌هایی هستیم که همکلاسی داریم و نه شاگرد و هر لحظه می‌توانیم از هم بیاموزیم. ما نسل حاصل جمع هستیم و این جوری از دست رفتیم یا از دست داده شدیم. برای ما انتقال قدرتی در کار نیست. این را بدانید که ما بازنشسته نمی‌شویم. سازمان‌ها اگر نمی‌خواهند، ما خودمان می‌توانیم تجربیاتمان را مدون کنیم و سر کلاس‌هایمان حرف بزنیم.
او در پایان سخنانش گفت: ما بازنشسته نمی‌شویم؛ آموختیم روزنامه‌نگاری ما را می‌کشد، مگر آنکه با آن زندگی کنی.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه