روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
17 مهر 1398  |  سیاست  |  کد خبر: 66746
0
0
طیبه سیاوشی، نماینده مردم تهران:
تغییر رویه اصلاح‌طلبی باید در چارچوب حزب باشد
یک نماینده مجلس شورای اسلامی می‌گوید: اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان، بازیگران سیاسی کشور هستند و قابل حذف نیستند.
طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی درباره جایگاه فعلی اصلاح‌طلبان در بین مردم تاکید می‌کند: اصلاح‌طلبان هستند، اصول‌گرایان هم هستند. هیچ کدامشان قابل حذف نیستند. اگر کسی بگوید دیگری را می‌خواهم حذف کنم، به نظر من به نظام آسیب می‌زند. این‌ها بازیگران سیاسی کشور هستند و قابل حذف نیستند.
وی با بیان اینکه از سال 92 به بعد اصلاح‌طلبان توانستند در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی حضور بیشتری داشته باشند، ادامه می‌دهد: اگر فقط در چارچوب مجلس ببینیم ممکن است یک زمانی اصول‌گرایان کرسی‌های بیشتری در مجلس را به خود اختصاص دهند، در یک عرصه دیگر کمتر، ولی در هر حال به نظر من قابل حذف نیستند و هر دو دارند این صحنه را مدیریت می‌کنند.
سیاوشی در پاسخ به اینکه آیا اصلاح‌طلبان باید تغییر رویه بدهند، توضیح می‌دهد:«ما در این حاکمیت در چارچوب نظام می‌خواهیم یک اصلاحاتی را انجام دهیم. مسلما این راهبرد ما است و یک سری تاکتیک هم داریم که می‌خواهیم آنها را پیش ببریم.»
وی در ادامه می‌افزاید:«به جز راهبردمان مسلما می‌خواهیم تاکتیک‌های مختلف را جایگزین کنیم اما آن چیزی که من به دنبالش هستم، مسلما دیگری به دنبالش نیست.»
سیاوشی با بیان اینکه ما در کشورمان نظام حزبی نداریم؛ می‌گوید:«تا زمانی که جایگاه تحزب در کشور ما خالی است، دیدگاه‌ها سلیقه‌ای و فردی است. دیدگاه از یک نظام، حزبی نمی‌شود. به این خاطر فکر می‌کنم اگر تغییر رویه‌ای قراراست پیش بیاید، باید در چارچوب حزبی مطرح شود. آن چیزی که مدنظر است، اصلاحات در چارچوب قانون اساسی، چارچوب اسناد و قوانین بالادستی است و آن چیزی که مدنظر یک اصلاح‌طلب است که باید در چارچوب حزبی مطرحش کنم، مباحث اقتصادی و سیاسی است.»
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه