روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
17 مهر 1398  |  سیاست  |  کد خبر: 66745
0
0
جلودارزاده در گفت‌وگو با همدلی:
باید در عمل اصلاح‌گر بود
همدلی| یکی از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی معتقد است که هیچ شخص و گروهی وقتی که از جامعه جدا شود نمی‌تواند خود را نماینده اصلاحات بداند.
سهیلاجلودارزاده که عضو فراکسیون امید مجلس است، همگام با سایر چهره‌های سیاسی جریان اصلاحات تاکید دارد که تجدید نظر در روش‌های اصلاح‌طلبانه، ضروری به نظر می‌رسد. او می‌گوید که باید در عمل اصلاح‌گر بود تا امید داشت که اهداف اصلاح‌طلبی به نتیجه دست یابد.
جلودارزاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی همدلی درباره تغییر رویه احتمالی اصلاح‌طلبان، می‌گوید:«از آنجا که اساسا استفاده از ویژگی اصلاح، درشرایط نامناسب ضرورت پیدا می‌کند تا شرایط موجود را به یک شرایط بهتر تبدیل کند، در نتیجه همیشه تجدیدنظر در روش‌های اصلاح‌طلبانه ضرورت دارد. چون زندگی در جریان است و بر همین اساس آن رویدادها و پدیده‌ها تغیر شکل و ماهیت می‌دهند و بنابراین روش‌ها هم باید تغییر کنند.»
این نماینده اصلاح‌طلب مجلس، درباره مسیر این تغییرات توضیح می‌دهد:«مسیر این تغییرات شاید حتی تغییر از اصلاح‌طلبی به سمت اصلاح‌گرایی باشد. باید جریان اصلاح‌طلبی شرایطی را برای دستیابی به آرمان و اهدافش طراحی کند تا فقط در مرحله اصلاح‌طلب صرف باقی نماند. باید کار انجام داد، فعالیت کرد و رو به جلو بود. باید در عمل اصلاح‌گر بود تا امید داشت که اهداف اصلاح‌طلبی به نتیجه دست یابد.»
این نماینده مجلس همچنین افزود:«ممکن است در یک زمان مسائلی به عنوان اصلاح به نظر آید اما در زمان دیگر نه تنها اصلاح نباشد بلکه به عنوان فساد از آن یاد شود. در نتیجه این بازنگری‌ها ضروری بوده و باید مرحله به مرحله انجام پذیرد. اصلاح‌طلبی و اصلاح‌گرایی یک حرکت رو به جلو است و بر اساس شرایط روز، نیاز به بازنگری و تجدیدنظر در نگرش و فعالیت‌های خود دارد.»
او در پاسخ به سوال همدلی درباره اینکه آیا به نظر شما هنوز اصلاح‌طلبان جایگاه قبلی خود را درمیان مردم دارند یا خیر؟ معتقد است:«به طور کلی اصلاح‌طلبی خود یک جریان مردمی است، اما شاید نتوان آنچه که باعث می‌شود اصلاح‌طلبی را به نهادی تبدیل کند که حتی عقاید و افکار متفاوتی نیز در آن وجود داشته باشد، بتوان به عنوان نماد اصلی اصلاحات دانست.
نماد اصلاحات همان خواسته‌های اصلی مردم است که می‌توان آن خواسته‌ها را درنوع نگاه مردم، شعارهای آنان و نیز در حرکت‌های آن‌ها مشاهده کرد. هیچ شخص و گروهی وقتی که جامعه جدا شود نمی‌تواند خود را نماینده اصلاحات بداند و من معتقد هستم که مردم همیشه به اصلاحات تمایل دارند.»
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه