روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 مرداد 1398  |  فرهنگ و هنر  |  کد خبر: 65102
0
0
معاون فرماندار همدان خبرداد:
احداث بزرگترین شهرک گلخانه‌ای در همدان
معاون فرماندار همدان از احداث شهرک گلخانه‌ای 25 هکتاری در شهرستان همدان خبر داد و گفت: بزرگترین شهرک گلخانه‌ای استان در شهرستان همدان احداث می‌شود. به‌گزارش ایسنا، رضا زمانی سه‌شنبه 22 مرداد در کاگروه امور اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی شهرستان همدان، با بیان اینکه اولویت اول استان و شهرستان برنامه 3 ساله است، اظهار کرد: پیشرفت پروژه‌های جهادکشاورزی همدان 49 درصد بوده که در بخش گلخانه‌‌ها 3 درصد پیشرفت داشته است.وی با اشاره به سند توسعه استان همدان تصریح کرد: 2 شهرک گلخانه‌ای 15 هکتار و 10 هکتاری و یک گلخانه 10 هکتاری در شهرستان همدان در حال احداث است که با اجرای این میزان برنامه سال 98 جهادکشاورزی شهرستان در زمینه توسعه سطح گلخانه‌‌ها محقق می‌شود. زمانی افزود: شهرک گلخانه‌ای نیکو سخن نخستین شهرک گلخانه‌ای بخش خصوصی در استان بوده که در سطح 25 هکتار و در 44 قطعه احداث خواهد شد.وی یادآور شد: این شهرک گلخانه‌ای 18 هکتار سطح مفید دارد که برای 216 نفر اشتغالزایی خواهد داشت که امیدواریم در هفته دولت نخستین واگذاری‌ها به متقاضیان آغاز شود.معاون فرماندار همدان بیان کرد: سطح گلخانه‌های موجود در شهرستان همدان 35 هکتار است که رتبه اول را در زمینه سطح گلخانه‌ها در استان داریم.
ایجاد 12 هکتار گلخانه در همدان
مدیر جهادکشاورزی شهرستان همدان نیز از ابلاغ نظام‌نامه گلخانه‌ای جدید خبر داد و گفت: با توجه به تاکید برنامه استان درباره توسعه فضاهای گلخانه‌ای در استان نظام مهندسی صدور جواز تاسیس گلخانه‌ها را در اولویت قرار دهد. وی با بیان اینکه براساس سند توسعه شهرستان همدان 12 هکتار گلخانه برای سال 98 درنظر گرفته شده است، تصریح کرد: شهرک گلخانه‌ای به وسعت 25 هکتار در شهرستان همدان احداث خواهد شد.وی با اشاره به اینکه 41 مورد درخواست احداث گلخانه در همدان به مدیریت شهرستان داده شده است، افزود: 11 مورد منتظر استعلام امور آب بوده، 5 مورد در مرحله تهیه نقشه، 4 مورد بازدید شده و 9 مورد نیز توسط متقاضیان پیگیری نشده است. وی یادآور شد: در سند توسعه ایجاد 11 هکتار گلخانه در شهرستان همدان درنظر گرفته شده که تا کنون 1.7 هکتار معادل 3 درصد اجرایی شده است. فضلی با بیان اینکه تعهد شهرستان در سالجاری انجام 3000 سرشاخه‌کاری است، افزود: تا پایان 5880 پیوندک در باغات شهرستان زده شده است.
وی با اشاره به اجرای 263 هکتار سامانه آبیاری نوین تا پایان تیرماه، گفت: تعهد شهرستان اجرای 500 هکتار سامانه آبیاری نوین بوده که تا کنون 52 درصد محقق شده است. وی اظهارکرد: در راستای ایجاد ظرفیت فرآوری و ذخیره سازی جدید تعهد استان 8000 تن بوده که تا کنون 4500 تن معادل 56 درصد محقق شده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه