روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 خرداد 1398  |  فرهنگ و هنر  |  کد خبر: 62544
0
0
موافقان تحریم اسنپ
با شناختی که خودمون از خودمون داریم مطمین باشید تحریم اسنپ رخ نمیده اما حداقل به شخصه مطمینم هروقت اسم #اسنپ به گوشم بخوره قطعا حالم بد میشه. قول میدم تا زمانی که حقوق شهروندی و احترام به مسافر رخ نده از این اپ دیگه استفاده نکنم.
بحث حجاب به کنار، شرکت # اسنپ بیاد بگه من مسافر دیگه با چه امنیتی باید از خدمات این شرکت استفاده کنم؟ وقتی این طور به راننده هاش مجوز آتش به اختیار بودن میده، من مسافر چرا نباید این فکر رو کنم از این به بعد راننده های اسنپ میتونند با متر ومعیار خودشون هربلایی سر من مسافر بیارند؟
دو سال پیش که تو هیات مدیره اسنپ سیت نداشتند، جلوی مجلس تجمع راه مینداختند «مرگ بر # اسنپ آمریکایی»، «اسنپ امریکایی اعدام باید گردد» الان که سهامدارشن ولی ... بسوزه پدر پول که همه چیز رو پاک و مطهر و مظفر! می کنه.
بعنوان کسی که زیاد از اسنپ و تپسی استفاده می کنه باید بگم، مسئله اسنپ از جایی که از راننده مورد نظر به عمل میاید، نگران کننده میشه، چون از این به بعد راه دخالت و تذکر و حرفای اضافه برای بقیه راننده ها باز میشه و امنیت و آرامش مسافر به خطر می افته ....
با این استدلال عملا وارد تحریم اسنپ شدند. معنای این موضع گیری این است که رانندگان اسنپ در نقش گشت ارشاد ظاهر شوند. خود این مساله یعنی تحریم اسنپ از سوی مسافران من جای # اسنپ بودم حتما از #یامین پور شکایت می کردم.
اسنپ را هرگز استفاده نخواهیم کرد. اگر خود را ملزم به رعایت حجاب و ارزش‌های دینی نداند، به حرمت شکنی مسافر هتاک پاسخ ندهد، از راننده شریف سعید عابد به شایستگی قدیر نکند.
راننده #اسنپ، پس از آن که دختر هتاک و بدحجاب به تذکرش برای رعایت قانون اعتنا نکرد از او می خواهد پیاده شود، چون پلیس جریمه اش خواهد کرد. دختر ضمن انتشار عکس وی و شکستن حریم خصوصی از اسنپ خواسته او را اخراج کند. اگر اسنپ از #سعید عابد تقدیر نکند پویش #تحریم اسنپ راه می اندازیم.
به عنوان کسی که بسیار از اسنپ استفاده می کنم، این شرکت را بخاطر عمل شنیع‌اش در مواجهه با سعید عابد تحریم می کنم. امیدوارم جنبش تحریم اسنپ تا جایی ادامه یابد که این شرکت احترام به قانون اساسی کشورش را بیاموزد.
بعضیا شهروندان کشورهای اروپایی را به‌خاطر قانون‌مداری تشویق می کنند، اما شهروندان خود را به خاطر قانون مداری سرزنش می کنن.
کاش اسنپ جاییداشت که می‌شد راننده سفر را هم خودت انتخاب کنی اون وقت تمامی سفرهایم را با عابد می‌رفتم، این آقا فامیل و عملش هم با هم جوره #واجب_فراموش_ شده
تحریم اسنپ ره به جایی نمی‌برد تا زمانی که احترام به حق انتخاب پوشش جز اولویت سیاستماران کشور نباشد.
اسنپ مجبور به دلجویی از راننده شده است، از قدیم گفته‌اند در حلقه لنگان باید لنگیدن، اگر این کار را انجام نمی‌داد چند هزار نفر از نون خوردن می‌افتادند.
مگر این جا سوئیس است که انتظار دارین اسنپ با گل و شیرینی از دختر مسافر دلجویی کند. اسنپ هم مجبور به رعایت قوانینی است که شاید خودش هم قبول نداشته باشد. با تحریم اسنپ موجبات بیکاری یک عده جوان را فراهم نکنید
تحریم اسنپ به غیر از کوچک کردن سفره یک عده که شاید تنها دارای‌شان یک ماشین قسطی است، اتفاق دیگری نمی‌افتتد، مسئولان ما همیشه دنبال حاشیه پررنگ‌تر از متن بودند.
با تحریم اسنپ فردا کنسرت بدون محدودیت اجرا می‌شود، بانوان به ورزشگاه می‌روند، حق انتخاب پوشش آزاد می‌شود، مشکلات اقتصادی یکی بعد از دیگری حل می‌شود، گشت ارشاد به تاریخ می‌پیوندد و .... نکنید برادر من، نکنید خواهر من، نکنی دوست عزیز... آدرس را اشتباهی دادند. با این کار فقط یک عده را شرمنده زن و بچه ها شون می‌کنید.
این اسنپ هم موضوعی خوبی برای منحرف کردن نگاه مردم از وضعیت واقعی جامعه است، تحریم کنید، کی ضرر می‌کند به غیر از چند هزار راننده که امیدی به غیر از این کار ندارند
تحریم اسنپ کار درستی نیست، چون موجب کسر درآمد راننده اسنپ می‌شود، باید اسنپ را ملزم کرد که قانون کشور را رعایت کند، این کار در دستور کار است.
با تحریم اسنپ به غیر از این که راننده های آن دچار مشکل شوند اتفاق خاصی نمی‌افتتد، مشکل را باید از جای دیگر حل کرد، تهاجم فرهنگی که سال ها از آن صحبت شد یعنی این که دختر قانون شکن با آبروی یک مومن بازی کند
مگر اسنپی چه کسانی هستند، همین راننده‌های که ساعت‌ها در زیر آفتاب گرم در حال کار هستند که لقمه‌ای حلال برای خانواده خود ببرد. تحریم اسنپ معنی ندارد باید ابزارهای نظارتی و کنترل حجاب فعال‌تر شود.
تحریم اسنپ مشکل بی‌حجابی جامعه ما را حل خواهد کرد آیا؟؟ اگر حل می‌کند من اولین باشم، نه برادر من، با اینکار فقط عده‌ای از نون خوردن می‌افتند.
راننده‌های اسنپ اگر وضعیت مالی خوبی‌ داشتند که در این سامانه و با این ترافیک سنگین ساعت‌ها رانندگی نمی‌کردند، تحریم اسنپ فقط بخش زیادی از جامعه را بیکار می‌کند، همین...
فقط به خاطر معیشت راننده‌های اسنپ، با تحریم اسنپ قاطعانه مخالفم
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه