روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 اردیبهشت 1398  |  سیاست  |  کد خبر: 61678
0
0
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس:
بیانیه برجامی ایران از قدرت بالایی برخوردار است
ایرنا| نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: همه گروه ها و جناح های سیاسی و قوای سه گانه پشت تصمیم برجامی دولت هستند و این بیانیه از قوت و قدرت بالایی برخوردار است.
«محمدجواد جمالی نوبندگانی» روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا درباره ضرب الاجل 60 روزه برجامی ایران به اتحادیه اروپا، افزود: طرف اروپایی برجام جمهوری اسلامی ایران را در جریان اجرای برجام بلاتکلیف نگه داشته بود.
وی تصریح کرد: بدبینی نسبت به اجرای تعهدات اتحادیه اروپا در برجام وجود دارد و این سوال مطرح است که اروپایی ها که به تعهدات خود در برجام عمل نمی کنند آیا به این خاطر است که می خواهند ما را در حالت معلق نگه دارند.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: بیانیه برجامی ایران و ضرب الاجل ۶٠ روزه می تواند ما را از این بی تکلیفی خارج کند.
جمالی نوبندگانی تصریح کرد: به نظر من خویشتنداری بیش از حد جمهوری اسلامی ایران موجب سوء تفاهم برای آمریکا و کشورهای اروپایی شده بود.
وی خاطرنشان کرد: همه گروه ها و جناح های سیاسی و قوای سه گانه جمهوری اسلامی پشت بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی مبنی بر کاهش تعهدات ایران د ربرجام هستند و این بیانیه از قوت و قدرت برخوردار است.
وی ادامه داد: درحال حاضر روابط بین الملل زبان قدرت را بهتر از زبان منطق می فهمد.
به گزارش ایرنا، شورای عالی امنیت ملی 18 اردیبهشت 98 در سالروز خروج آمریکا از برجام در بیانیه ای خطاب به کشورهای عضو برجام از کاهش تعهدات ایران در توافق برجام خبر داد و اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران، و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای 26 و 36 برجام از امروز برخی اقدامات خود در توافق برجام را متوقف می کند.
در بیانیه شورای عالی امنیت ملی که طی نامه های جداگانه از سوی حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری و رییس شورای عالی امنیت ملی به سران کشورهای عضو برجام اعلام شد به کشورهای باقیمانده در برجام 60 روز برای اجرای تعهدات خود به ویژه در حوزه های بانکی و نفتی فرصت داده و تاکید شده است: هر زمان که خواسته های ما تامین شود؛ ما نیز به همان میزان اجرای مجدد تعهدات متوقف شده را از سر خواهیم گرفت، اما در غیر این صورت، جمهوری اسلامی ایران مرحله به مرحله تعهدات دیگری را متوقف
خواهد کرد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه