روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
25 اسفند 1397  |  سیاست  |  کد خبر: 60013
0
0
شلیک دو موشک به تل‌آویو
ایسنا| پس از آنکه برخی رسانه‌ها شامگاه پنجشنبه از به‌صدادرآمدن آژیرهای خطر حملات موشکی در شهر تل‌آویو خبر دادند، ساعتی پیش اعلام شد که دو موشک به این شهر شلیک شده است.
شلیک دو موشک به تل‌آویو شامگاه پنجشنبه (۲۳ اسفند) موجب به‌صدادرآمدن آژیر خطر در این شهر و فرار مردم به سمت پناهگاه‌ها شد. یکی از این موشک‌ها به منطقه جوش دان اصابت کرده و موشک دوم نیز بر اساس اعلام منابع صهیونیست در منطقه باز این شهر فرود آمده است.
العالم به نقل از شبکه المنار خبر داده که در جریان شلیک این دو موشک به تل‌آویو ده‌ها نفر زخمی شده‌اند.
یک منبع آگاه در جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفت‌وگو با المنار ضمن ردکردن مسئولیت این حمله موشکی توسط این گروه، اعلام کرد که جهاد اسلامی از نزدیک تحولات را زیر نظر دارد.
موشک‌های شلیک‌شده از غزه با عبور از سامانه گنبد آهنین به تل‌آویو اصابت کرده است. پیش از انتشار اخبار تکمیلی، منابع فلسطینی گزارش دادند که سه موشک از غزه به طرف تل آویو شلیک شده که حداقل یکی از آنان رهگیری و منهدم شده است.
در همین راستا، روزنامه یدیعوت آحارونوت از جلسه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با فرماندهان ارتش در دفتر وزارت دفاع خبر داده است. رژیم صهیونیستی حماس را مسئول شلیک موشک‌ها به تل‌آویو دانسته است.
ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده که سامانه گنبد آهنین سه موشک را که از نوار غزه شلیک شده رهگیری کرده و موشک چهارم به منطقه غیرمسکونی در سدیروت شلیک شده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه