روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 اسفند 1397  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 59991
0
0
کتاب سوم
«مترجم عشق» (جوهره‌شناسی روح بشری)
نویسنده ‌جهانگیر معین دیوانی
همدلی: « مترجم عشق » که عنوان فرعی «جوهره‌شناسی روح بشری» را به همراه دارد، به واکاوی ذهنی انسان‌‌ها و روابط‌شان از دید روانشناسی و علمی می‌پردازد. خواندن این کتاب را برای بهبود روابط خانوادگی و اجتماعی و اخلاق فردی توصیه می‌شود. بخش کوتاهی از متن کتاب را با هم مرور می‌کنیم:
«گاهی‌‌‌وقت‌‌ها ما دلیل ناراحتی از والدین، دوستان و شریک زندگی خود را نمی‌دانیم. ما ناراحتیم و اگر طرف مقابل از ما بخواهد که او را ببخشیم و به زندگی با او ادامه دهیم بلافاصله ناراحت می‌شویم و می‌گوییم: «نه، تو اول مرا ببخش، در غیر این صورت من تو را نمی‌بخشم. من تصمیم قاطع خود را گرفت‌هام و نیازی به تو ندارم، تو به دنبال زندگی خودت برو». بروید و آن کودکی را که در حال قیل‌ و قال است پیدا کنید. کودکی که در زمان کودکی با او دعوا کرد‌هاید، در نظر بگیرید.
غرور خود را بردارید و درون زباله‌دانی بیندازید‏، شما هیچ نیازی به آن ندارید. خود را از شر خودبزرگ‌بینی خلاص کنید و به جای آن بخشش بخواهید. دیگران را هم ببخشید، آنگاه در زندگی شما معجزاتی رخ خواهد داد که باورکردنی نیست. اول فهرستی از تمامی اشخاصی که فکر می‌کنید نیاز به بخشش آنان دارید، تهیه کنید. سپس از آنان بخشش بخواهید حتی اگر فهرست به حدی باشد که وقت کافی برای طلب بخشش از همه آنان را نداشته باشید حتماً این کار را انجام دهید و با آنان تماس بگیرید، در زمان دعا و در رویا‌هایتان از آنان بخشش بخواهید.
سپس فهرستی از تمامی اشخاصی تهیه کنید که به شما صدمه زد‌هاند و با والدین خودتان کار را شروع کنید. با خواهر‌ها، برادر‌ها، کودکان، همسر، دوستان، عشق، گربه، سگ و... حالا همه کسانی را که به شما بدی کرد‌هاند ببخشید، با این دانش که هر بلایی که بر سر شما آورد‌هاند ربطی به شما ندارد و شما مقصر نیستید. هر شخصی رویا‌هایش را به طریق خویشتن می‌بیند، این را به ‌یاد می‌‌آورید؟ حرف‌‌ها یا اعمالی که دردآور است به سادگی عکس‌العمل‌‌های شیطانی موجود در ذهن آن شخصی است که شما را رنجانده. اوست که در جهنم به سر می‌برد و در رویای این شخص شما شخصیت دومی هستید. زمانی که به این آگاهی برسید و اعمال دیگران را به خود نگیرید، لطف، رحم و درک، شما را به سوی بخشش سوق خواهد داد.
بخشیدن را تمرین کنید. نخست ممکن است برایتان سخت باشد، اما با کمی تمرین به یک عادت تبدیل خواهد شد؛ تن‌ها راهی که می‌توانید با آن نیروی بخشش را در وجودتان بازیافت کنید تمرین کردن است. آنقدر تمرین کنید تا متوجه این حقیقت بشوید که قادرید خودتان را ببخشید. در این صورت قبول خویشتن آغاز می‌شود و عشق به خویشتن رشد می‌کند و این زمانی اتفاق می‌افتد که عاقبت بتوانید خویشتن را ببخشید. در خویشتن یک نیروی عظیم ایجاد کنید و خودتان را برای هرچه در عمرتان انجام داد‌هاید ببخشید و اگر شما جزء ‌اشخاصی هستید که به زندگی قبل از این زندگی اعتقاد دارید، خود را برای زندگی قبلی و قبل از آن نیز ببخشید. این اعتقاد وقتی‌که ما باور کنیم وجود دارد واقعی می‌شود و وجود پیدا می‌کند (منظور زندگی قبلی است). به دلیل وجود باور‌هایی که در ذهن ما در زمینه اینکه چه چیزی خوب و چه چیزی بد است، ما خویشتن را محکوم می‌کنیم تا به این باور برسیم که مستحق مجازات هستیم و ما باور داریم که آنچه ما انجام داد‌هایم چنان کثیف است که به تمیزکاری نیاز دارد و صرفاً به این دلیل که همه بر این باورند، این عمل به‌صورت اتوماتیک انجام می‌شود. ‌برای همه ما این یک واقعیت محض است، ما خودمان این طرح را می‌ریزیم و باید ب‌های آن را نیز پرداخت کنیم».
مترجم عشق را مهدی شادخواست ویراستاری کرده و در قطع رقعی و 160 صفحه و با قیمت 20 هزار تومان از سوی انتشارات چاپ و نشر بازرگانی به‌تازگی چاپ و منتشر شده است.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه